Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe

Kilkunastu widzów spotyka się w prywatnym mieszkaniu, gdzie wokół stołu odbywa się szczególna gra towarzyska. Uczestnicy spektaklu, na zaproszenie gospodarza, siadają przy wspólnym stole i zastanawiają się nad przyszłością Starego Kontynentu – konfrontują fantazje na jego temat, analizują własne lęki, rozczarowania i nadzieje, które z nim wiążą.

Każdy z kilkunastu spektakli House Visit Europe berlińskiego kolektywu Rimini Protokoll odbywać się będzie w innym poznańskim mieszkaniu. Stół dla kilkunastu osób na czerwcowe spektakle zapewni Malta Festival Poznań. Wszystkie inne rekwizyty zmieszczą się w bagażu podręcznym. Materię spektaklu stworzy grupa osób, która spotka się przy stole – swobodna konwersacja, dynamika pytań i odpowiedzi stanie się iskrą zapalną dyskusji.

Jeżeli chcesz gościć jeden z kilkunastu spektakli House Visit Europe w swoim mieszkaniu, wyślij mail na: zapisy@malta-festival.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 19 kwietnia!

Rimini Protokoll tworzą: Helgard Haug, Stefan Kaegi i Daniel Wetzel. Realizują projekty na granicy teatru, performansu, live-art i sztuk wizualnych, w które angażują także osoby niezwiązane zawodowo z teatrem – tzw. „ekspertów". Uważani za prekursorów teatru dokumentalnego, są laureatami Europejskiej Nagrody „Nowe Rzeczywistości Teatralne" i Srebrnego Lwa na Festiwalu Teatralnym, odbywającym się w ramach Biennale w Wenecji. W 2012 roku Stefan Kaegi był kuratorem maltańskiego Idiomu Akcje Azjatyckie / Asian Investments; w programie festiwalu znalazł się wtedy spektakl Rimini Protokoll Bodenprobe Kazachstan.

Spektakl powstał na zamówienie i jest specjalną koprodukcją europejskiej sieci teatrów i festiwali House on Fire (HoF). Jej głównym celem jest wspieranie artystów, którzy poprzez swoją sztukę zabierają głos w publicznej debacie na temat aktualnych problemów społecznych, kulturalnych i ekonomicznych nurtujących europejskie społeczności.

Członkowie House on Fire: LIFT (Londyn), HAU (Berlin), Kaaitheater (Bruksela), BRUT (Wiedeń), Archa Theatre (Praga), Teatro Maria Matos (Lizbona), Frascati (Amsterdam), Malta Festival (Poznań), Théâtre Garonne (Tuluza), BIT (Bergen).
House on Fire jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Kultura, który trwa od 1 czerwca 2012 do 31 maja 2017.