Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria
  • z cyklu: Wolno dzieciom

    Dzięki współpracy z Polską Akademią Dzieci – Oddział w Poznaniu odbędą się na pl. Wolności wykłady prowadzone przez Młodych Naukowców. Założeniem PAD jest inspirowanie do samodzielności i kreatywności najmłodszych uczniów. Wykłady poprowadzą dzieci w wieku 6-12 lat, przedstawiając swoje pasje i wyniki własnych badań. Na wykładach poruszana będzie tematyka z zakresu m.in. filozofii, geografii, fizyki czy biologii. Polska Akademia Dzieci to pierwszy uniwersytet w Polsce kierowany do dzieci i przez nie prowadzony. Na rynku edukacyjnym jest to projekt innowacyjny na skalę międzynarodową.

    prowadzenie: Paweł Hostyński, Polska Akademia Dzieci

    partner: Polska Akademia Dzieci


     

  • Remigiusz Bakowski
    temat wykładu: "Dinozaury i skamieliny"

    Remigiusz Bąkowski, lat 11 ( w sobotę ma urodziny) uczeń klasy czwartej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Granowie. Interesuje sie paleontologią , archeologią , przyrodą i historią.

    Norbert Ginda, 13 lat
    temat wykładu: "Przyjaciel boru – leśnik lub myśliwy"
    Norbert Ginda chodzi do 6 klasy Społecznej Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Interesuję się łowiectwem i łapaniem ryb. "Moje hobby zaczęło się dawno temu, kiedy mając 5 lat zobaczyłem pierwszego dzika. Z łowiectwem związana jest cała moja rodzina, mój dziadek Leszek był myśliwym, tak samo jak mój tata, mama i brat. Całe nasze życie związane jest z lasem i jego mieszkańcami. Moja rodzina z wielkim szacunkiem odnosi się do knieji i zwierząt. Przynajmniej raz w tygodniu wybieramy się do lasu, dokarmiamy zwierzęta, sprawdzamy czy wszystko jest w porządku, czy kłusownicy nie zastawili sideł czy po lesie nie włóczą się dzikie lub porzucone psy."

    Pasha Kebas, 11 lat
    Sztuczki magiczne!
    "Mam 13 lat. Jestem z Kijowa - stolicy Ukrainy. Fascynuje mnie sztuka magii i naukowe eksperymenty. Lubię także uprawiać sport. "Pasha Kebas zaprezentuje nam fantastyczne sztuczki magiczne, które sam rozwija i wymyśla.
    Zapraszamy ! 

    Martyna Kędzia, 12 lat
    temat wykładu: "Zaginiona lekcja hydroponiki Christy McAuliffe"
    Martyna Kędzia, lat 12 jest uczennicą 5 klasy Szkoły Podstawowej im. Tony’ego Halika w Górznej. Najbardziej na świecie lubi psy i wszystkie inne zwierzaki. Ulubiony przedmiot to muzyka, przyroda, matematyka i historia. Ulubioną jej potrawą są krokiety i pierogi z twarogiem i boczkiem. 

    Bartek Łaszkiewicz, 11 lat
    temat wykładu: "Wyspy Świata".
    Bartek ma 11 lat i kończy własnie 5 klasę SP nr 5 w Swarzędzu. Zainteresowania: sport (trenuje lub trenował piłkę nożną, hokej na trawie, tenis ziemny, tenis stołowy, aikido), geografia świata, pisanie wierszy, matematyka, recytacja wierszy, gry xbox, programy poznawczo-edukacyjne, literatura, muzyka, kolekcjonowanie autografów, pomoc przedmedyczna, spotkania z przyjaciółmi, podróże, zwierzęta, a na koniec, a właściwie powinno być na początku, spędzanie czasu z rodziną w szczególności z roczną siostrzyczką Emilką.

    Natalia Wesołowska, 11 lat
    temat wykładu: "Historia znieczulenia w medycynie"
    Natalia jest uczennicą 4 klasy, Podstawowej Szkoły Katolickiej im. Jana Pawła II w Śremie i jednocześnie dziecięcą studentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w ramach projektu „Mały Medyk”, Polskiej Akademii Dzieci. W lutym tego roku przygotowała i przeprowadziła swój pierwszy medyczny wykład pt: „Historia znieczulenia w medycynie”; słuchacze to około 400 dzieci uczestników projektu „Mały Medyk”. Medycyną zainteresowała się w wieku 5-ciu lat i z małymi przerwami stale ją to pasjonuje. Natalia bardzo dużo czyta, lubi sport, a zwłaszcza pływanie (kartę pływacką zdobyła w pierwszej klasie). Kocha konie i uczy się na nich jeździć. Uczestniczy również w zajęciach szkolnego kółka teatralnego. W przyszłości Natalia chciałaby kontynuować rodzinną tradycję i być związana z medycyną, być może jako wykładowca na uniwersytecie medycznym.