Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Kai-Uwe Heinrich / HAU
Galeriafot. Kai-Uwe Heinrich / HAU

„Taki teatr jak HAU Hebbel am Ufer daje możliwość bliskiej współpracy z artystami mieszkającymi w Berlinie i jednoczesnego tworzenia międzynarodowego programu” – powiedziała Annemie Vanackere w wywiadzie dla Goethe-Institute V Magazine 2011.

Annemie Vanackere urodziła się w Courtrai w Belgii. Studiowała filozofię i teatrologię w Leuven i Paryżu. Po studiach pracowała jako kierownik produkcji w pionierskim centrum sztuki STUK, które pokazywało pierwsze produkcje wielu artystów flamandzkich, a także – przede wszystkim – zagranicznych, w tym Meg Stuart, Alaina Platela, Needcompany i Forced Entertainment. Przez dwa lata kierowała teatrem Nieuwpoort (obecnie Campo) w Ghent, założonym przez Dirka Pauwelsa. W 1995 r. przeniosła się do Rotterdamse Schouwburg, gdzie początkowo była dyrektorem programowym teatru studyjnego placówki, a następnie została jej dyrektorem artystycznym. Wspólnie z reżyserem Janem Zoetem założyła Production House Rotterdam i festiwal De Internationale Keuze. Przez szesnaście lat pracowała w Holandii. Annemie Vanackere. Jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie teatru i tańca. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym i artystycznym międzynarodowego ośrodka teatralnego HAU Hebbel am Ufer w Berlinie, do którego wnosi swoje bogate doświadczenie w bliskiej współpracy z lokalnymi artystami i tworzeniu odważnego międzynarodowego programu.