Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Marcin Oliva Soto
Galeriafot. Marcin Oliva Soto

„Menedżer kultury”, ekspert Unii Europejskiej w zakresie kultury, wieloletni dyrektor różnych instytucji, m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta, Teatru Rozmaitości w Warszawie, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od 2005 roku kieruje Polskim Wydawnictwem Audiowizualnym, przeksztalconym w 2009 r. w Narodowy Instytut Audiowizualny. Michał Merczyński z powodzeniem prowadzi go przez meandry cyfryzacji dziedzictwa kulturalnego i kształtuje polską kulturę w teorii - za pośrednictwem wydawanego przez Instytut internetowego pisma Dwutygodnik, jak i w praktyce - poprzez wsparcie dla setek wydarzeń kulturalnych. W 2011 r. NInA współodpowiadał za organizację Europejskiego Kongresu Kultury i Krajowego Programu Kulturalnego Prezydencji.

Podziw Michała Merczyńskiego dla nowych sposobów prezentowania form artystycznych spełnia jego potrzebę rozpowszechniania pomysłów, które zostały sprawdzone jako najlepsze i najskuteczniejsze. Taką otwartą postawą zachęca twórców do wymiany doświadczeń i komunikacji. Uczestniczył dotąd w trzech edycjach Atelier dla Młodych Menedżerów Festiwali: IZMIR 2011, LUBLANA 2012 i EDYNBURG 2014.

„Dzielił się z nami swoim bogatym doświadczeniem oraz niezwykłymi praktycznymi przykładami modeli zarządzania, marketingu i komunikacji. Jest zwolennikiem systematycznych, nastawionych na konkretne cele metod i zwraca uwagę na funkcjonalne i strukturalne podstawy projektów, festiwali czy organizacji artystycznych” – powiedział jeden z uczestników Atelier LUBLANA 2012.