Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski / komu zależy na ogrodach - debatapp
Galeriafot. Maciej Zakrzewski / komu zależy na ogrodach - debatapp

Piątego dnia festiwalu nadal poświęciliśmy sporo uwagi ważnemu tematowi ogrodów społecznościowych. W ramach dyskusji o ogrodach odbyło się spotkanie Laboratorium na wolności: wysadź ogród! Czyli I międzynarodowe spotkanie z twórcami ogrodó społecznościowych. Na placu Wolności postawiliśmy długi stół, zaprosiliśmy do niego twórców ogrodów i wymieniliśmy się spostrzeżeniami, uwagami i doświadczeniami. 
Rozmawialiśmy o różnych wymiarach i kontekstach powstawania oraz funkcjonowania ogrodów społecznych, a także o tym jakie wartości z sobą niosą i jak można je wspierać. Z kolei podczas debaty prowadzonej przez Maxa Cegielskiego "Komu zależy na ogrodach społecznościowych", wspólnie z zaproszonymi gośćmi w krytyczny sposób przyjrzeliśmy się fenomenowi społecznościowych ogrodów. Zastanawialiśmy się nad sposobami uwalniania pozytywnego potencjału ogrodów, a także nad ryzykami porażki. Dzień piąty zakończył się koncerem berlińskiej grupy Ballet School. W muzyce zespołu odnaleźć można dźwięki popu z lat 80. i R&B, a wokal Rosie Blair jest porównywany do głosu Liz Fraser z Cocteau Twins i Dolores O’Riordan z The Cranberries.