Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Joanna Maria Chrzanowska
Galeriafot. Joanna Maria Chrzanowska

Joanna Maria Chrzanowska wzięła udział w projekcie Transandino, na który składają się podróż do Peru, realizacja filmu i promocja postaci Ernesta Malinowskiego oraz jego dzieła, Centralnej Kolei Transandyjskiej. W przełęczy Ticlio, w pobliżu której znajduje się szczyt Monte Meiggs oraz pomnik jej konstruktora, Ernesta Malinowskiego (pamiątkowy kamień został tu przywieziony z Polski).

Podróż po Peru odbyła się między czerwcem a wrześniem 2010. Załoga Transandino odwiedziła m.in. Limę, Cuzco, Machu Picchu, Jezioro Titicaca, Arequipe i zabytki archeologiczne północnego Peru. 

Blog www.transandino.info jest dokumentacją tej podróży. W roku 2011 strona została nominowana do organizowanej przez National Geographic Polska nagrody Travelery, w kategorii „blog roku 2010″.

Joanna Maria Chrzanowska z aparatem w dłoni przemierzyła Peru, rejestrowała życie mieszkańców, ich obyczaje i codzienność. 

We współpracy z Peron4.pl.