Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Światosław Wojtkowiak - http://blog.swiatoslaw.com/
GaleriaŚwiatosław Wojtkowiak - http://blog.swiatoslaw.com/

Długi czas przebywałem na progu niebytu. O wiele później, już w Polsce dowiedziałem się co właściwie znaczy słowo “nirvana”, to “zgaszenie świec”. Tej nocy świeca nie zgasła zupełnie, przynajmniej nie dla mnie.

Światosław Wojtkowiak 

Blog Światosława wprowadza nas w klimat niepokoju, którego jednak wciąż chce się więcej. Wycinek Ameryki Łacińskiej, którą autor dawkuje nam poprzez spotkanie z szamanem wprowadza nas w mistyczny i tajemniczy świat. Światosław poprzez udział w obrzędzie przybliża nam świat, w którym pieniądze, praca, sukces, duma, honor, pozycja, prawo, więzienie czy kultura nie mają znaczenia. To podróż do niebytu, przekroczenie granic, których przejście prowadzi do wyzwolenia. W trakcie spotkania z ayahuaskowym szamanam wszystko dotychczasowe traci znaczenie. Szaman Joel nie ma konta na Facebooku ani e-maila. Telefony nie mają zwykle zasięgu tam gdzie mieszka Joel. "Wsiądź po prostu w autobus na rynku Belen w Iquitos, pojedź aż do kilometra 48,5, poproś aby zatrzymali się tam gdzie zaczyna się czerwona droga wiodąca do Caserio el Huambe i idź nią parę kilometrów, pytając o Joela. Przywieź jedzenie i prezenty, będzie wiele powodów aby ich użyć." - Światosław.

Tej nocy długo powtarzana mantra podziękowania dla konopii z tradycji Santo Daime, “Eu seu Santa Maria”, inicjowana przez Stephanie, była jednym z zaklęć, które chroniło nas przed zapadnięciem w shambo, o którym mowa też w tym kawałku Shpongle.

 

Zdjęcia i fragmenty wypowiedzi pochodzą z ze strony swiatoslaw.com

blog.swiatoslaw.com

facebook.com/swiato.slav