Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

15.05 (środa) - I want (no) reality
film / dyskusja o NEEDCOMPANY*
godz. 20:00, Sala Audiowizualna CK Zamek

 

15 maja zapraszamy na projekcję filmu I want (no) reality w reżyserii Any Brzezińskiej. "Nie chcę być guru, chcę po prostu pracować z ludźmi. W życiu chodzi o to, żeby tworzyć dobrą sztukę i być otoczonym miłością" – mówi w filmie Jan Lauwers, założyciel i dyrektor artystyczny belgijskiej grupy teatralnej Needcompany, o której opowiada dokument. Te słowa chyba najlepiej oddają charakter pracy jednego z najpopularniejszych zespołów awangardowych, który raz na zawsze zmienił oblicze europejskiego teatru i tańca. Od 25 lat Needcompany opowiada przejmujące i pełne pasji historie o ludziach, rewolucjonizując standardy obowiązujące w sztuce współczesnej. Twórcy filmu pokazują, że za sukcesem Needcompany kryje się coś więcej niż artystyczna sprawność.

O godz. 21.00, zaraz po projekcji filmu odbędzie się panel dyskusyjny z reżyserką filmu Aną Brzezińską. Rozmowę poprowadzi Anna R. Burzyńska.

W 2010 roku grupa Needcompany zaprezentowała na „Malcie” swój tryptyk Sad Face I Happy Face. Publiczność przyjęła zespół entuzjastycznie. W tym roku zaserwujemy widzom podwójną dawkę flamandzkiego szaleństwa. Needcompany zagrają aż dwa spektakle: Mush-room i Marketplace 76.

 

17.05 (piątek) - Les guerriers de la beauté
film / dyskusja wokół JANA FABRA*godz. 20:00, Sala Audiowizualna CK Zamek

 

17 maja pokażemy film Les Guerriers de la Beauté w reżyserii Pierre’a Coulibeufa. To wyjątkowe dzieło - labirynt filmowy inspirowane jest twórczością choreograficzną i teatralną Jana Fabra. Film Les Guerriers de la Beauté stanowi adaptację i przekształcenie możliwości kryjących się w umyśle choreografa. Kadrowanie, oświetlenie, dźwięk i montaż oddają świat wewnętrzny belgijskiego artysty.

Po projekcji filmu, o godz. 21.00 odbędzie się rozmowa wokół twórczości Jana Fabra, z udziałem Katarzyny Makuch, Jarosława Lubiaka i Tomasza Swobody prowadzona przez Katarzynę Tórz.

Jan Fabre w ramach Malta Festival Poznań 2010 pokazał aktorsko-taneczno-śpiewane solo Another Sleepy Dusty Delta Day. Efektem Warsztatów Mistrzowskich z 2010 roku był spektakl Prometheus Landscape II pokazywany na festiwalu w 2011. Wystąpiła w nim Katarzyna Makuch, polska aktorka wyłoniona w trakcie Warsztatów Mistrzowskich, która będzie gościem piątkowego spotkania.

*Pokazy filmów i dyskusje odbywają się w ramach festiwalu BeLow, Kultura Flandrii i Holandii w Poznaniu i Wielkopolsce.