Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Zobacz, przeżyj, posłuchaj i posmakuj – 4 WEEKENDOWE wydarzenia GENERATORA MALTA, których nie można przegapić!

Alternatywny dzień / SOBOTA OD RANA
Zbudujemy na placu instalację, która pozwoli spróbować alternatywnego codziennego życia. Kuchnię, łazienkę, salon, szafę, pokój dziecięcy czy balkon wypełnimy przedmiotami. Proponujemy też warsztaty, by odwiedzający mogli zdobyć praktyczne umiejętności – jak żyć prościej i przyjaźniej dla siebie i środowiska.

Teatralne rewolucje / SOBOTNI WIECZÓR
Wieczorem pokażemy spektakl z udziałem dzieci z domu dziecka w Szamocinie oraz dzieci i młodzieży związanej z teatrem Stacja Szamocin, prowadzonym przez lokalną społeczniczkę i artystkę Lubę Zarembińską. Z młodymi aktorami pracował Michał Borczuch, reżyser teatralny uznawany za jednego z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia, w 2013 roku nominowany do Paszportów Polityki.

Ethno noc / SOBOTNIA NOC
W sobotnią noc połączymy siły z Ethno Portem. Od godz. 21:00 do 1:00 organizujemy wymianę płyt winylowych i płyt CD z szeroko pojętą muzyką etniczną. Sprawa jest prosta - przynosicie ze sobą płyty, których już nie słuchacie albo Wam się znudziły, albo macie ich za dużo, i wymieniacie je na inne - z naszej bazy płyt. Każdy uczestnik wychodzi i wchodzi z taką samą ilością płyt. Jeśli czegoś nie będziecie znać - do Waszej dyspozycji będą stanowiska odsłuchowe, a dokładniej dobre, stare discmany. Kiedy już zaopatrzycie się w muzykę, zapraszamy Was na tańce na Silent Disco. Jeden z kanałów przygotował Tadeusz Maszewski z Ethno Portu.

NIEDZIELNY chillout na placu WOLNO
Poranek 15 czerwca rozpocznie kolejną edycję niedzielnego maltańskiego targu śniadaniowego na WOLNOŚCI, którą kontynuować będziemy cyklicznie przez trzy kolejne tygodnie festiwalu. Śniadaniowy piknik przerodzi się w ucztę muzyczną. O godz. 14:00 standardy jazzowe i utwory klasyczne zagrają utalentowani uczniowie Poznańskiej Szkoły Muzycznej. Chwilę później rozpoczną się specjalne niedzielne fajfy koncertowe z udziałem pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, która nie tylko zagra, ale też nauczy nas dobywać dźwięki z ukulele.

To tylko niektóre z 35 weekendowych wydarzeń w Generatorze Malta – zobacz cały program na www.malta-festival.pl. Wstęp na wszystkie wydarzenia na placu WOLNO jest WOLNY.