Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Atelier dla Młodych Menedżerów Festiwali w Singapurze 2011 r.
GaleriaAtelier dla Młodych Menedżerów Festiwali w Singapurze 2011 r.

Gospodarzem siódmej edycji wydarzenia, które potrwa od 20 do 27 października 2014 r., jest Malta Festival Poznań. Atelier dla Młodych Menedżerów Festiwali odbywa się w ramach działalności  Akademii Festiwalowej (ang. Festival Academy), inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali (EFA) – jednej z najstarszych europejskich sieci, zrzeszającej dziś ponad 100 festiwali z 42 krajów. Zgłoszenia można było nadsyłać do 15 kwietnia.

Do udziału zostanie wybranych czterdziestu pięciu młodych menedżerów z całego świata, dla których program przygotuje dziesięciu cenionych dyrektorów artystycznych festiwali z całego świata pod przewodnictwem koordynatora Hugona De Greefa (byłego Sekretarza Generalnego EFA, Dyrektora Generalnego Brugii – Europejskiej Stolicy Kultury 2002 oraz założyciela i dyrektora belgijskiego Kaaitheater). Profesjonalni menedżerowie przybliżą uczestnikom znaczenie komunikacji, produkcji, budżetu – kluczowych elementów z zakresu zarządzania festiwalem. Międzynarodowy wymiar Atelier ma służyć wspólnej refleksji dotyczącej roli festiwali w globalizującym się społeczeństwie.

„Przyszli menedżerowie festiwali, którzy wezmą udział w Atelier, staną się częścią stale rozrastającej się sieci absolwentów, poprzez którą poszerzać będą swoje poglądy i odkrywać nowe sposoby i modele współpracy” –  mówi Kathrin Deventer, Członkini Rady Akademii Festiwalowej i Sekretarz Generalna EFA.

Michał Merczyński, Dyrektor Malta Festival Poznań, dodaje – „Bardzo się cieszymy, że będziemy gospodarzem Atelier. Poznań jest idealnym miejscem do prowadzenia twórczych wymian pomysłów i doświadczeń przez kolejne pokolenie młodych przedstawicieli zawodów artystycznych”. Uczestnicy programu poznają różne aspekty życia kulturalnego Poznania. W czasie Atelier odbywać się będzie tegoroczny Nostalgia Festival Poznań (23-25.10.2014).

Atelier odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. Poprzednie edycji odbyły się w Görlitz (2006), Warnie (2009), Singapurze i Izmirze (2011), Lublanie (2012) oraz Edynburgu (3-10.04.2014).

Najnowsze informacje na temat Atelier POZNAŃ 2014 dostępne są na: www.atelierforyoungfestivalmanagers.eu
lub 
www.facebook.com/AtelierForYoungFestivalManagers.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres atelier@efa-aef.eu.

Gospodarzem Atelier POZNAN 2014 jest Malta Festival Poznań we współpracy z Instytutem Polskim – Wydziałem Kulturalnym Ambasady RP w Brukseli.

Więcej informacji na temat ATELIER: www.nostalgiafestival.pl