Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

Damon Albarn został wybrany na najbardziej innowacyjnego muzyka roku w głosowaniu czytelników magazynu New Musical Express. Wokalista Blur i współzałożyciel Gorillaz, odebrał prestiżową nagrodę NME Award for Innovation. Dziś ruszyła sprzedaż biletów na czerwcowy koncert Albarna na Malta Festival Poznań 2014.

„Niesłabnąca popularność Damona świadczy o jego niezrównanym talencie. To artysta, który wciąż się rozwija, działa w swoim obszarze muzycznym a jednocześnie, w imię innowacji, eksperymentuje i współpracuje z innymi artystami.” – komentuje wybór redaktor naczelny NME Mike Williams i dodaje – „Mamy szczęście, że go mamy. Móc przyznać mu nagrodę NME w kategorii Innowacje to prawdziwy zaszczyt.”

Wręczając Albarnowi nagrodę Zane Lowe - DJ BBC Radio 1 - mówił: „Jako członek Blur angażował się w najbardziej niesłychane projekty w historii muzyki pop. Jako członek Gorillaz przyciągał uwagę publiczności. Jego praca w projekcie Africa Express zasługuje na najwyższe uznanie - ściągnął do Afryki choćby Briana Eno i Jamiego T, a innych przekonał, aby tam inwestowali, a nie tylko przekazywali datki. Ale to piosenki są w tym wszystkim najważniejsze: to ponadczasowy, dziwaczny zbiór utworów chwytających za serce publiczność na całym świecie.”

Podczas ceremonii Albarn powiedział, że nagrodę za innowacje przekaże Richardowi Russellowi, z którym współpracuje przy solowym albumie "Everyday Robots". Utwory z płyty będzie można, po raz pierwszy w Polsce usłyszeć „na żywo” 29 czerwca na Malta Festival Poznań.

Pozostałe NME Awards 2014 otrzymali m.in. Arctic Monkeys (otrzymali pięć nagród w tym Best British Band, Best Live Band and Best Album) oraz Paul McCartney (Songwriters' Songwriter), Lily Allen (Best Solo Artist) i Blondie (Godlike Genius).

Wczoraj ruszyła sprzedaż biletów na jedyny koncert Albarna w Polsce. Do 14 kwietnia dostępne są one w cenie 150 zł. Bilety można kupić na: www.malta-festival.pl, www.e-bilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (m.in. w salonach sieci Empik).