Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

29 czerwca w Starej Gazowni Albarn zaśpiewa utwory z długo wyczekiwanego, solowego i najbardziej osobistego w jego karierze albumu "Everyday Robots".

Występy na żywo Damona Albarna wywołują ekstatyczny entuzjazm tłumów. Wokalista był już wielokrotnie nagradzany, w tym nagrodą Grammy i pięciokrotnie BRIT Awards, a na całym świecie łącznie sprzedał ponad 30 milionów płyt. Jego eklektyczny styl kompozycji i wnikliwe teksty sprawiają, że został okrzyknięty jednym z najciekawszych i najbardziej wpływowych muzyków w Wielkiej Brytanii. 

Wraz z Grahamem Coxonem, Dave'em Rowntreem i Alexem Jamesem stworzył zespół Blur, który w latach 90. zdobył sławę dzięki albumom "Parklife" i "The Great Escape" oraz przebojom: "Girls & Boys", "Country House" czy "Song 2". W 2012 r. Blur skomponował dwie nowe piosenki, "Under the Westway" i "The Puritan", aby zagrać je na ogromnym i błyskawicznie wyprzedanym koncercie w londyńskim Hyde Parku na zamknięcie Igrzysk Olimpijskich.

W roku 2000 Damon Albarn i Jamie Hewlett wymyślili najpopularniejszą na świecie wirtualną grupę Gorillaz. Jej członkami są rysunkowe postacie 2D, Russel, Murdoc i gitarzysta Noodle. Dzięki połączeniu rocka, rapu i popu zespół osiągnął spektakularny sukces, a pozycja Albarna, jako nieprzewidywalnego muzyka umiejętnie żonglującego gatunkami i stylami, została potwierdzona. 

Albarn jest autorem muzyki filmowej, m.in. do "101 Reykjavik" i "Broken", oraz napisał dwie opery: "Monkey: Journey to the West" (2007) oraz "Dr Dee" (2011).

Koncert na Malta Festival Poznań będzie pierwszym i jedynym w Polsce wydarzeniem promującym jego wyczekiwany przez fanów na całym świecie, solowy album "Everyday Robots". Płyta ukaże się 28 kwietnia. Bilety na premierowe koncerty w Manchesterze i Londynie są już od dawna wyprzedane. Płyta zawiera 12 utworów. Wspomnieniom z dzieciństwa towarzyszy w piosenkach komentarz do współczesnego, nowoczesnego świata – gier komputerowych, telefonów komórkowych, życia rozpiętego między naturą a technologią. Sprzedaż biletów na koncert na Malta Festival Poznań ruszy w czwartek, 27 lutego.

Malta Festival Poznań 2014 odbędzie się w zmienionych datach od 9 do 29 czerwca.

Bilety można kupić przez stronę www.e-bilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (m.in. w salonach sieci Empik). Ceny biletów na koncert Albarna w ramach Malta Festival Poznań 2014:
27 lutego - 14 kwietnia: 150 PLN
15 kwietnia - 31 maja: 170 PLN
od 1 czerwca: 190 PLN

Pobierz zdjęcie Damona Albarna.

Zobacz biogram Albarna.

Zobacz informację o nowym albumie Albarna "Everyday Robots".