Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

kadr z interaktywnej animacji J. Romanowicza
Galeriakadr z interaktywnej animacji J. Romanowicza

Utwór Damona Albarna „Heavy Seas of Love” stał się punktem wyjścia dla filmowców biorących udział w projekcie Tribeca Interactive & Interlude: A Music Film Challenge organizowanym przez Tribeca Film Festival. Jury na czele z Damonem Albarnem oraz Aitorem Throupem, dyrektorem kreatywnym solowej płyty „Everyday Robots” przyznało główną nagrodę Jakubowi Romanowiczowi. Gratulujemy!

Damon Albarn, wraz z Blur, kształtowali moją świadomość muzyczną jeszcze jak byłem dzieciakiem i jeździłem na deskorolce, więc nie musiałem się długo zastanawiać, aby w to wejść. To, co było dla mnie najistotniejsze to oddanie nastroju singla. Myślę, że to będzie świetna płyta – mówi zdobywca pierwszego miejsca.

Zobacz zwycięską animację: Heavy Seas Of Love!

Tribeca Film Festival we współpracy z The Lincoln Motor Company oraz Genero (światową społecznością zrzeszającą filmowców) zorganizowało konkurs na stworzenie interaktywnego filmu do muzyki Damona Albrana za pomocą intuicyjnego interfejsu Treehouse - wielowarstwowej struktury przypominającej drzewo, która pozwala widzom na aktywny udział w storytellingu. Jakub Romanowicz, twórca animacji opowiedział historię przemierzającego miasto, małego robota, którego losy zależą od decyzji widza.

Damon Albarn, wokalista legendarnego zespołu Blur i współzałożyciel grupy Gorillaz jest muzyczną gwiazdą Malta Festival Poznań. 29 czerwca w Starej Gazowni Albarn zaśpiewa utwory z długo wyczekiwanego, solowego i najbardziej osobistego w jego karierze albumu „Everyday Robots”.