Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

Jeżeli uda mi się dowiedzieć jednej lub dwóch rzeczy przynajmniej o połowie festiwali, które będą reprezentowane na Atelier Poznań 2014, na pewno wrócę do domu o wiele bogatszy i gotowy by pchnąć mój festiwal na inny poziom. (…) Tematy atelier są idealne, ponieważ obejmują istotne elementy programowania. Mam nadzieję, że będzie to dla mnie najważniejsze doświadczenie życia. pisze na blogu Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali Raisedon Baya, dyrektor Intwasa Arts Festival koBulawayo w Zimbabwe i uczestnik Atelier POZNAŃ2014.

W poniedziałek 20 października 2014 o godz. 18:00 w Centrum Kultury Zamek, Atelier uroczyście otworzą: Dariusz Jaworski, zastępca Prezydenta Poznania, Karol Działoszyński, przewodniczący Rady Fundacji Malta, Anna Hryniewiecka, dyrektorka Centrum Kultury Zamek. Uczestników przywita Darko Brlek, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali, a wykład inauguracyjny wygłosi prof. Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Kathrin Deventer, sekretarz generalna EFA zaprezentuje Atelier a Mark Ball nada ton kolejnym 7 dniom intensywnych dyskusji i wymiany doświadczeń. Atelier POZNAŃ 2014 zakończy się 26 października o godz. 18:00 w Centrum Kultury Zamek sesją, podczas której można będzie m.in. wysłuchać wykładu Robyn Archer.

Atelier organizuje Europejskie Stowarzyszenie Festiwali – jedna z największych międzynarodowych sieci, zrzeszającej dziś ponad 100 festiwali z 42 krajów. Gospodarzem Atelier jest Fundacja Malta. Wydarzenie składa się z 7-dniowych warsztatów, konsultacji, dyskusji a także spotkań z przedstawicielami lokalnych instytucji kultury. 41 młodych menedżerów kultury z 23 krajów przejdzie przez szkolenie prowadzone przez siedmiu mentorów - uznanych dyrektorów festiwali.

Szczegółowy program wydarzenia są dostępne na www.TheFestivalAcademy.org i www.nostalgiafestival.pl