Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

Dzisiejsza "Polityka" z dodatkiem o Malta Festival Poznań, a w nim najważniejsze informacje o naszym programie i artystach. Idealny do zaplanowania tygodniowego pobytu w Poznaniu!

Zaczyna się tak:

"W programie festiwalu znajdują się zarówno produkcje nawiązujące bezpośrednio do związków człowieka z nowoczesną technologią, jak i realizacje poddające analizie mechanizmy, które organizują nasze życie zbiorowe i indywidualne. Ważnym tematem jest także sama sztuka – przez starożytnych określana słowem techne. Znów oddajmy głos kuratorowi: „Specyfika tej maszyny polega na tym, że pozwala się ona przyjrzeć ludzkiemu życiu, ofiarowując mu swoje zimne i obiektywne spojrzenie z zewnątrz. Kiedy dynamika antycznej tragedii dochodziła do swoich granic, do punktu krytycznego, wkraczał »deus ex machina«. Nie-ludzkość tej interwencji była gwarancją jej skuteczności, co oznacza, że tylko z zewnętrznej perspektywy maszyny można spojrzeć na człowieka i go ocenić. Może dlatego maszyna sceny oczarowuje nas swoim zimnym splendorem żywej inteligencji, która wydaje się zdolna rozwiązać konflikty ludzkie i boskie”. Widzów trwającej w tym roku miesiąc Malty „oczarują” widowiska łączące w rozmaity sposób elementy teatru, muzyki, tańca i sztuk wizualnych, jak również koncerty, projekcje filmowe, cykl Stary Browar – Nowy Taniec oraz spektakle dla dzieci (Sztuka Szuka Malucha). Osobnym projektem jest interaktywny i partycypacyjny Generator Malta. Pełniący funkcję klubu festiwalowego plac Wolności stanie się na czas wakacji miejscem działań spod znaku slow life."

Szczegóły w "Polityce"!