Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

W programie Malta Festival Poznań dzieci zajmą w tym roku miejsce szczególne. Od 9 do 29 czerwca chcemy zaprosić je do działań i podążyć tropami ich obywatelskiej wyobraźni. Będziemy w miejscach, które mali obywatele dobrze znają, w ich dzielnicach, ale też na placu Wolności, gdzie będzie bić serce festiwalu.

WOLNO DZIECIOM

COKÓŁ COKOLWIEK DZIECIĘCY 14.06, 17.06, 21.06 (7-12 lat) – podczas warsztatów stworzymy dziecięce projekty pomników!

NAZYWAMY ULICE 14.06, 20.06, 21.06 (9-14 lat) – razem z dziećmi nadamy nowe nazwy ulicom. Weźmiemy pod uwagę dziecięce doświadczenia, marzenia, używane przez nich przymiotniki, czasowniki, rzeczowniki. Stworzymy tablice, które zawisną w mieście i zaprosimy przechodniów do dopisywania własnych opowieści o wybranych miejscach.

ZABAWA TO POWAŻNA SPRAWA 23-25.06 (7-14 lat) – mali mieszkańcy przemienią się w projektantów zabawy. Zaczniemy od ćwiczenia kartograficznego – miejski spacer z dziećmi jako przewodnikami zakończy się naniesieniem na mapę oficjalnych i nieoficjalnych miejsc zabaw. Drugi krok to warsztat, podczas którego wyobraźnia dzieci zderzy się z wiedzą dorosłych projektantów. Trzeci krok – realizacja pomysłów dzieci w wybranej przestrzeni w mieście.

KLUB NIEWIDZIALNEJ RĘKI 16-22.06 (7-14 lat)– grupa dziecięcych majstrów będzie naprawiać miasto, obserwować, doglądać i dzielić się pomysłami. Podczas warsztatów prowadzonych przez animatorów-aktywistów dzieci zaproponują, jak udoskonalić przestrzeń, w której na co dzień przebywamy.

NAPISZMY NASZĄ KONSTYTUCJĘ! 16.06 (13-16 lat) – dzieci sprawdzą, czy trudno jest napisać konstytucję. W czasie warsztatów spróbują umieścić w konstytucji to, co uważają za najważniejszych dla nich samych.
Wszystkie dzieci lubią tańce – wyginańce. Podczas SILENT DISCO dla dzieci (21.06) będzie im WOLNO popuścić wodze tanecznej fantazji! Poczują, że parkiet należy do nich!

PALCEM PO MAPIE

Nawiązując do wiodącego tematu tegorocznej Malty, czyli Ameryka Łacińska: Mieszańcy, zapraszamy dzieci do zabawy na wielkoformatowej mapie Ameryki Łacińskiej!

Podczas warsztatów antropologicznych PAN, PANI, PAŃTWO! (11.06, 18.06, 25.06 – 6-14 lat) poszukamy nowej twarzy Ameryki Łacińskiej! Zamienimy się w zwinnych krawców, którzy stworzą tradycyjne stroje mieszkańców Peru, Meksyku, Kolumbii (9.06 – 6-14 lat)! Wcielimy się w błyskotliwych konstruktorów, którzy posiedli trudną sztukę wyplatania łodzi z trzcin i traw (14.06 – 6-14 lat))! Zajrzymy do DŻUNGLI, nie tylko Amazońskiej (28.06 – 6-9 lat) i sprawdzimy, co czai się W GĄSZCZU (21.06 – 10-12 lat)!

Podczas warsztatów architektonicznych prowadzonych przez SARP Poznań (19.06, 26.06, 28.06 – 6-12 lat) dzieci zamienią się w projektantów architektury sportowej: samodzielnie zaprojektują i wykonają piniaty, którymi będą się bawić tak, jak robią to ich rówieśnicy z Ameryki Południowej. Wyruszą w wirtualną podróż, by przyjrzeć się budynkom skonstruowanym przez wybitnych architektów modernizmu: Oscara Niemeyer’a i Lucio Costy.

To nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy! W programie również niedzielne spektakle dla dzieci, warsztat małego majsterkowicza czynny od 9 do 29 czerwca na placu Wolności oraz wydarzenia w ramach Sztuka Szuka Malucha, których organizatorem jest Centrum Sztuki Dziecka. Wyruszcie z Generatorem Malta na wesołą eskapadę po przygody i niezapomniane odkrycia!

Naszym znakiem rozpoznawczym jest otwartość, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci na przygotowane specjalnie dla nich bezpłatne warsztaty. Uwaga! Na wybrane wydarzenia dla dzieci obowiązują bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl Nie przeoczcie okazji na wspaniałą przygodę i zaplanujcie czerwcowe atrakcje odrobinę wcześniej! Zapisy już ruszyły!