Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

W tym tygodniu, wspólnie z szm21/pracownia kontynuujemy re-animację opuszczonego kiosku na skrzyżowaniu ulic Jackowskiego i Wawrzyniaka. Idea przywrócenia dzielnicy zaniedbanego miejsca spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców; pojawiły się kolejne pomysły jego zagospodarowania. We wtorek pucowaliśmy kiosk, malowaliśmy kratę, odnawialiśmy miejsce do siedzenia. Jak wiadomo ławeczka jest podstawą integracji. Wkrótce będzie z niej można skorzystać, słuchając jam session. Młodzi muzycy z Rehorse zagrają przy kiosku w sobotę (31.05). Dzieciakom z Jeżyc polecamy czujność w niedzielę (1.06)! Nadstawcie uszu – z kiosku będą płynąć opowieści.

Kolejne działania odbywają się w ogrodach społecznościowych na Łazarzu i Wildzie. Wczoraj Łazarz zorganizował swój własny Project Runway. Z okazji Dni Łazarza (30.05, 17:00) przygotowaliśmy na Paradę, tyle, że w lepszym stylu, stroje z naturalnych materiałów – przyjaznych środowisku i oku.

Wilda się rychtuje. Kto szuka „porzundnej” roboty po poznańsku, mile widziany dzisiaj w Ogrodzie Wilda. Z Waszą pomocą ławki zyskają drugą warstwę farby, a Kasztelania Ostrowska posadzi nowe, wyszukane w lesie zdobycze przyrody. Ferment twórczy obiecujemy gratis. Start o 17:00.

29.05 (17:00) Ogród Wilda (ul. Fabryczna 4)
30.05 (17:00) Ogród Łazarz (ul. Klaudyny Potockiej, między blokami 39 i 41)
31.05 (18:00), 1.06 Jeżyce - Kiosk (z) ruchu (skrzyżowanie ulic Wawrzyniaka i Jackowskiego)