Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

Malta Festival Poznań znalazł się na prezydenckiej wystawie "Samorząd. Demokracja. Wolność. Ja, ty, my = samorząd" z okazji obchodów 25-lecia samorządności w Polsce. Wystawa przypomina etapy powstawania, historię, twórców oraz osiągnięcia władz lokalnych w Polsce, tłumaczy skąd się samorząd w Polsce wziął, jakie były jego źródła, jaki ma on związek z duchem Solidarności. Prezydent Bronisław Komorowski wręczył podczas otwarcia wystawy odznaczania państwowe osobom zasłużonym dla samorządności.

Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy na różne sposoby, w różnych miejscach przyczynili się do tego, że ten wielki eksperyment, jakim było przywrócenie samorządności, odbudowa czy renesans samorządności polskiej nie tylko się udał, ale także został głęboko bardzo zaszczepiony w społeczeństwo polskie - podkreślił Prezydent Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowego wystąpienia. 

Zobacz nagranie z oficjalnego otwarcia wystawy przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. 

Wystawa "Samorząd. Demokracja. Wolność Ja, ty, my = samorząd" będzie prezentowana m.in. w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz w polskich placówkach dyplomatycznych.