Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

materiały prasowe
Galeriamateriały prasowe

W muzycznym programie Malta Festival Poznań znajdziemy nietendencyjne, latynoskie brzmienia wybrane przez Rodrigo Garcię, kuratora Idiomu Ameryka Łacińska: Mieszańcy; nie zabraknie również polskich i europejskich akcentów sceny alternatywnej czy koncertów muzyki klasycznej. Maltańskie noce tradycyjnie należeć będą do Silent Disco. To wszystko bezpłatnie na Placu Wolności. Stacją końcową na muzycznej mapie Malty będzie koncert Damona Albarna, przed którym w Starej Gazowni wystąpi poznański duet Rebeka. Tylko do końca maja bilety w niższej cenie!

Poznaj muzyczną selekcję Malta Festival Poznań i posłuchaj rekomendacji Agnieszki Szydłowskiej z radiowej Trójki!

Latynoskie elektrowstrząsy

Muzyczna scena Malty zaskoczy wszystkich dekonstrukcją latynoamerykańskich dźwięków, będzie elektronicznie i klubowo. Festiwal otworzy Rebolledo, didżej z Meksyku, który w okularach disco spogląda w przyszłość. Argentyńska Pictorial Candi zabierze w sentymentalną podróż po latach 80. i psychodelicznym punku granym z kaset. Zderzeniem ciszy, hałasu i dźwiękowego powtórzenia będzie duet kompozytora Chico Mello i brazylijskiej aktorki Fernandy Farah. Actitud María Marta ożywi energetyczną mieszanką hip hopu, dancehallu i samplami tango. Duchowym niepokojem podszyty będzie występ postmodernistycznego Murcofa, który szuka inspiracji w muzyce barokowej, z kolei rave'ową przyjemność dostarczy znany dobrze polskiej publiczności Matias Aguayo. Zwariowaną muzykę z owoców i set didżejski z przetworzonych dźwięków cumbii zagwarantują hiszpańscy muzycy z Caballito. 

Oderwana od ziemi indietronica

Na Placu Wolności muzycznie zmiesza się współczesny folk, indie, electrohouse z delikatnym głosem songwriterów. Celebrację przyrody i miłości otrzymamy dzięki amerykańsko-włosko-brytyjskiemu trio Mighty Oaks. Ballet School z Berlina zaprosi do oldskulowego świata indie a duńska grupa Rangleklods, inteligentnie eksperymentując z elektroniką, włączy w swój koncert także sprzęty wykonane w domu. Elektronikę austriacką poznamy dzięki występowi electrohouse'owego A.G. Trio i Ghost Capsules porównywanego z Fever Ray. Intymne, amerykańsko-islandzko-polskie dźwięki przemyci na Plac Wolności Low Roar z Oly.

Akcent na Polskę

Miłośników muzyki orkiestrowej powinien ucieszyć nowy projekt Marcina Maseckiego z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy (w ramach Wielkopolska: Rewolucje), dla której napisał wielką formę zatytułowaną Symfonia nr 1. Klasyka na Wolności to również niedzielny występ utalentowanych uczniów Poznańskiej Szkoły Muzycznej im. Karłowicza. Z solowym projektem pojawi się Błażej Król, lider nieistniejącego Kawałka Kulki oraz wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. O eksperymentalne, elektroniczno-analogowe brzmienie zadba duet XXANAXX.

Wieczorem, tradycyjnym już punktem programu Malty, będzie taniec w słuchawkach przy Silent Disco. Zapowiadamy dwie specjalne noce! Jedna z nich należeć będzie do radiowej Trójki. W role didżejów wcielą się dziennikarze Polskiego Radia Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś i Agnieszka Szydłowska. Malta łączy siły także z Ethnoportem: jeden kanał muzyczny należeć będzie do Tadeusza Maszewskiego. Po raz pierwszy w Polsce zaprosimy również najmłodszych na osobliwe popołudnie w słuchawkach z wybraną przez nich muzyką. W ostatnią maltańską noc 29 czerwca zapraszamy na spektakularny koncert Silent projektu ShaKoFraKo!

Nowa płyta w Starej Gazowni

29 czerwca w poznańskiej Starej Gazowni zagra gwiazda muzyczna Malta Festival Poznań Damon Albarn, jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości współczesnej muzyki, wokalista zespołu Blur i współzałożyciel grupy Gorillaz. Jego nowy, bardzo osobisty album Everyday Robots opowiada o życiu rozpiętym między naturą a technologią. Przed Damonem Albarnem wystąpi poznańska Rebeka, muzyczny duet Iwony Skwarek i Bartosza Szczęsnego, którzy eksperymentują z elektroniką za pomocą syntezatorów analogowych z lat 80., gitary elektrycznej i basowej czy dyktafonu taśmowego.

Bilety na koncert Damona Albarna i Rebeki dostępne w sprzedaży na www.malta-festival.pl. Na wszystkie wydarzenie muzyczne na Placu Wolności jest wstęp wolny. 

Zobacz muzyczne kalendarium:

09.06, 22:30 – Rebolledo
10.06, 22:30 – Ryba and The Witches
12.06, 21:30 – Mighty Oaks
13.06, 21:30 – Ballet School
14.06, 22:30 – Ghost Capsules
15.06, 14:00 - KLASYKA NA WOLNOŚCI Koncert Poznańskiej Szkoły Muzycznej Ogólnokształcącej im. M. Karłowicza
19.06, 21:30 – Rangleklods
20.06, 21:30 – XXANAXX
21.06, 21:30 – A.G. Trio
22.06, 14:00 -KLASYKA NA WOLNOŚCI Marcin Masecki / Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy; 14:45 - KLASYKA NA WOLNOŚCI Marcin Masecki / Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy
23.06, 22:30 – Pictorial Candi
24.06, 22:30 – Actitud María Marta
25.06, 21:30 – Chico Mello; 22:30 – Murcof
26.06, 22:30 – Król
27.06, 22:30 – Matias Aguayo
28.06, 18:00 – Caballito Orchesta de frutas; 22:30 – Caballito Dj set
29.06, 21:30 – Low Roar+OLY
29.06, 18:00 (otwarcie bram) – Damon Albarn+ Rebeka/ Stara Gazownia