Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Anja Lechner / Tigran Mansurian / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaAnja Lechner / Tigran Mansurian / fot. Maciej Zakrzewski

Nostalgia Festival Poznań to projekt muzyczny, którego pierwsza edycja odbyła się w 2007 r. Głównym celem festiwalu jest przedstawianie polskiej publiczności współczesnego kręgu wrażliwych artystów w większości skupionych wokół wytwórni ECM Records. Muzyka, którą tworzą lub tworzyli, sięga do ich narodowych korzeni (m.in. Armenia, Estonia, Ukraina) i płynnie łączy je z motywami współczesnymi, dając tym samym nową jakość na światowym poziomie. Program tegorocznej edycji Nostalgii oparty był na międzykulturowym dialogu pomiędzy kompozycjami dwóch mistrzów: Tigrana Mansuriana – Ormianina, który w tym roku obchodził 75-te urodziny i Elliotta Cartera – Amerykanina, zmarłego w 2012 r., w wieku 103 lat. Festiwal odbył się w tym roku między 23 a 25 października. 

Kiedy dowiedziałem się, że moja muzyka zostanie podczas festiwalu zestawiona z kompozycjami Elliotta Cartera byłem w szoku – mówił Tigran Mansurian na początku Nostalgia Festival Poznań. Przez 3 dni festiwalu, podczas 3 koncertów i spotkań oraz 6 pokazów filmowych, zestawialiśmy odmienne nurty muzyczne, z odległych od siebie stron świata: Armenii i USA. O swoich wrażeniach z 7. edycji festiwalu piszą i opowiadają jego uczestnicy.

ZOBACZ galerię zdjęć z Nostalgia Festival Poznań 2014.

PRZECZYTAJ recenzje oraz wspomnienia uczestników warsztatów krytyki muzycznej z MeaKultura.

OBEJRZYJ relację wideo z festiwalu.

Więcej informacji na www.nostalgiafestival.pl