Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Małgorzata Sikorska-Miszczuk / fot. Agata Schreyner
GaleriaMałgorzata Sikorska-Miszczuk / fot. Agata Schreyner

Jak za pomocą słowa stwarza nowe światy Małgorzata Sikorska-Miszczuk, najważniejsza współczesna polska dramatopisarka? W jaki sposób sceniczną rzeczywistość konstruuje Adam Ferency, osobowość polskiego teatru i filmu? Już 28 marca przyjrzymy się nowym światom stwarzanym w teatrze i poprzez teatr. Zapraszamy na inaugurację sezonu festiwalowego z Malta Festival Poznań. Od rana do nocy, w przestrzeniach Fundacji Malta, świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Teatru. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Teatr to Świat

Wydarzeniem dnia będzie spotkanie z wybitnym twórcami polskiego teatru. O teatrze jako miejscu tworzenia nowych światów, opowiedzą z dwóch różnych perspektyw aktor, Adam Ferency oraz dramatopisarka Małgorzata Sikorska-Miszczuk. Spotkanie z gośćmi poprowadzi Agata Wittchen-Barełkowska. Uzupełnieniem rozmowy będzie projekcja audiowizualnej rejestracji Burzy, na podstawie Szekspira, w inscenizacji Krzysztofa Warlikowskiego, z Adamem Ferencym w roli Prospera. W tym roku przygotowanie tegorocznego przesłania na Międzynarodowy Dzień Teatru powierzono Krzysztofowi Warlikowskiego. PRZECZYTAJ

Nowy Poznań

Międzynarodowy Dzień Teatru z Maltą rozpoczną zajęcia dla najmłodszych. Podczas warsztatów Poznań Od_Nowa z cyklu Wolno Dzieciom, dzieci stworzą swój wymarzony projekt Poznania, symbolicznie zniszczą miasto, pozbędą się niepotrzebnych obiektów i postawią nowe budowle. Chwilę później dołączą do nich dorośli. Taras budynku Arkadii, gdzie mieści się Fundacja Malta, wypełnią kolorowe balony z helem. Spontaniczna miejska interakcja dźwiękowa na tarasie Arkadii Rozmowy po helu to okazja dla wszystkich do uchylenia miastu drzwi do swojego świata w stylu Hyde Parku. Wieczorem, w muzyczny nastrój wprowadzi nas poznańska indie popowa grupa How Dare You Alexis. W 2014 r. ukazała się ich debiutancka EP-ka Show Me Yours, którą zaprezentuje w całości podczas sobotniego koncertu.

Nowy Ład Światowy

W orędziu napisanym z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Teatru Krzysztof Warlikowski pisze o współczesnym człowieku przenikniętym dojmującym poczuciem „nieuchronnego końca świata, nie planety, ale modelu relacji międzyludzkich, porządków i rewolt”.

Maltański program Międzynarodowego Dnia Teatru zbudowany jest wokół idei nowego świata – rozumianego zarówno jako projekt przyszłości – utopijnej lub katastroficznej, jak i świata stwarzanego przez artystę teatru, który rozpoczynając od pustej sceny stale tworzy rzeczywistości alternatywne. Nowy Ład Światowy / New World Order będzie tematem 25. Malta Festival Poznań, który potrwa od 8 do 28 czerwca. Kuratorem Idiomu jest Tim Etchells, jeden z najważniejszych współczesnych twórców europejskiego teatru, lider legendarnego zespołu Forced Entertainment.

Wstęp na wszystkie wydarzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Fundacji Malta jest bezpłatny. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania od piątku 20 marca w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44. Wstęp na warsztaty Poznań Od_Nowa jest bezpłatny, zapisy pod adresem mailowym zapisy@malta festival.pl.

PLAN WYDARZEŃ 28 MARCA
siedziba Fundacji Malta, ul. Ratajczaka 44, I piętro


11.00 – 13.00 - WOLNO DZIECIOM: POZNAŃ OD_NOWA - miejski eksperyment, warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat, prowadzenie: Elżbieta Niewiadomska, Katarzyna Wąsowska / bezpłatne zapisy na adres: zapisy@malta-festival.pl
15:30 – 17:00 - ROZMOWY PO HELU - instalacja dźwiękowa na tarasie Arkadii
17.30 – 19.00 - TEATR - MIEJSCE NOWYCH ŚWIATÓW? - spotkanie z Adamem Ferencym i Małgorzatą Sikorską-Miszczuk, prowadzenie: Agata Barełkowska / wstęp wolny
19.00 – 21.15 - BURZA - projekcja spektaklu w reż. Krzysztofa Warlikowskiego / wstęp wolny
21.30 – 23.00 - HOW DARE YOU ALEXIS - koncert / bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44)
WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE

Dołącz do wydarzenia na FB!