Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Tim Etchells / Red Sky at Night / instalacja (2010) Jens Weyers.
GaleriaTim Etchells / Red Sky at Night / instalacja (2010) Jens Weyers.

Kuratorem tegorocznego Idiomu Nowy Ład Światowy / New World Order jest Tim Etchells, jedna z najważniejszych postaci europejskiego teatru, lider i założyciel legendarnej brytyjskiej grupy Forced Entertainment. Etchells to artysta przekraczający granice jednej dyscypliny: jest reżyserem, dramatopisarzem, twórcą projektów wideo i neonów. Wraz z zaproszonymi przez siebie artystami – m.in. Tiago Rodriguezem, Vlatką Horvat, Rabihem Mrouém oraz zespołami takimi, jak Schwalbe i Winterfamily, Etchells podejmie temat możliwej przyszłości.

W II połowie XX wieku świat zdawał się kroczyć ku temu, co lepsze, bezpieczniejsze, szczęśliwsze. Dziś towarzyszy nam ponura wizja planety, która doszczętnie wyczerpała granice i możliwości wzrostu. Nad współczesnym światem zdaje się unosić widmo katastrofy: konfliktów zbrojnych i zagrożeń ekologicznych. Jakich nowych celów i spełnienia jakich obietnic można oczekiwać od świata za kolejne dwie dekady? Jaki będzie nowy ład światowy? Jakie jest pole działania artystów w kontekście stale zachodzących zmian na geopolitycznej mapie świata?

Tim Etchells pojawi się w Polsce nie tylko jako kurator, ale też jako reżyser i twórca neonów. Wraz ze swoim zespołem Forced Entertainment pokaże na festiwalu Malta dwa spektakle – The Notebook i Tommorow's Parties. Specjalnie na nasze zamówienie zaprojektuje również neon, który na stałe wpisze się w miejską przestrzeń Poznania.

www.forcedentertainment.com
www.timetchells.com