
7.05 (środa) – Ogród Łazarz od 17.00 - tworzymy meble miejskie. Będzie można odnowić stare i stworzyć nowe zupełnie od podstaw. Czekamy na głowy pełne pomysłów. W końcu musimy mieć na czym siedzieć w długie letnie wieczory. Na warsztatach z projektowania ogrodu padł również pomysł stworzenia huśtawki - jest już. Wszystko techniką ZRÓB TO SAM pod bacznym okiem studentów School Of Form :) Ich obecność gwarantuje estetyczne i ergonomiczne powodzenie Waszych działań. Własne narzędzia i materiały mile widziane.
Od tej pory każdą środę warto spędzić w Ogrodzie Łazarz. Zajrzyjcie na FB!
8.05 (czwartek) – Ogród Wilda od 17.00. Siejemy. Konkretnie. Miejsca nie brakuje. Stworzymy kompozycję z ziół i kwiatów w drewnianych skrzyniach. A potem porozmawiamy o Ogrodzie. Stworzymy regulamin, bo jak szaleć to na naszych własnych zasadach.
Teraz czwartkowe popołudnia planujemy w Ogrodzie Wildzie. Poczytajcie o akcji na FB!
9-10.05 (piątek, sobota) - Ogród Jeżyce - warsztaty fotograficzne dla dzieci: Miejsca do poznania, prowadzenie: Poznańskie Pocztówki
Dzieci z pracowni szm21 przy ul. Szamarzewskiego 21 wezmą udział w warsztatach fotograficznych. Prześledzą uważnie najbliższe zakamarki i stworzą pocztówki ze swoich Jeżyc pod okiem niezwykłego tandemu. Poznańskie Pocztówki, bo z tą inicjatywą związane są osoby przeprowadzające warsztat, powstały w 2011 roku. Twórcy bardzo chcieli pokazać Poznań z niecodziennego punktu widzenia: szarość jesiennej codzienności, hałaśliwe remonty w centrum, ale też ulubione malowidła na ścianach starych budynków i wnętrza mieszkań, czyli to, co każdy z osobna uznawał za "swoją przestrzeń” i zapoczątkowali serię niepowtarzalnych pocztówek, którą dzieciaki z Jeżyc będą kontynuować. Warsztaty fotograficzne to część szerszego projektu WOLNO DZIECIOM, realizowanego w ramach Generatora Malta 2014, w ramach którego inicjujemy działania pozwalające przyjrzeć się i wsłuchać w głosy dzieci jako obywateli miasta. "Miejsca do poznania" będą także realizowane w dzielnicach Łazarz, Wilda i Stare Miasto.
Warsztaty poprowadzą: Dobrosława Nowak - artystka sztuk wizualnych, założycielka inicjatywy oraz Witold Modrzejewski - autor zaproszony do trzeciego wydania pocztówek, twórca intermedialny, który zajmuje się grafiką, fotografią i malarstwem.