Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Ogród Wilda / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaOgród Wilda / fot. Maciej Zakrzewski

Razem z wiosną budzimy się do życia w Ogrodach! Siły witalne zgromadzone podczas zimy wykorzystamy przy pracach porządkowych na Wildzie i Łazarzu. Zapraszamy do wspólnych działań! Zaczynamy sezon z GENERATOREM MALTA! 1 - 2 - 3 sprzątasz TY!

OGRÓD ŁAZARZ
20.03, 15:30-18:00
Łazarska Wierzba Łącząca goni nas do pracy. Na najbliższym spotkaniu 20 marca będziemy stroili Ogród Łazarz do uroczystego powitania wiosny. Od 15:30 zaczynamy kolejne upiększenia - odświeżamy tło Ogrodu, stawiamy tabliczki opisujące rośliny i część leśną, wodę lejemy i flancujemy, grabimy i sadzimy. Od 17:00 rusza powitanie wiosny dla najmłodszych - zajęcia przyrodnicze organizowane przez Klub Krąg i Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska. Ostatnio kilkanaście osób dopisało - wpadajcie więc do Ogrodu Łazarz!

15:30-17:00 - sadzenie, grabienie, robienie nowych poletek (kopanie, grodzenie), tworzenie tablicy informacyjnej i innych funkcjonalnych gadżetów ogrodowych;
17:00-18:00 - zajęcia warsztatowe organizowane przez Klub Krąg i Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska.
I. "Poczuj chemię do wiosny"
II. Poznaj kwiaty i ptaki wiosny
III. Wielkoformatowa gra planszowa 

Dołącz do wydarzenia na FB!

OGRÓD WILDA
21.03, 10:00 - 13:00
Sobota po poznańsku to porządki. Sprzątanie po zimie dotyczy mieszkania, balkonu, ulicy, dzielnicy. Wyłamiemy się ze schematu - zaczniemy od końca. Pierwszy Dzień Wiosny zastaniemy w Ogrodzie Wilda. Od samego rana ochoczo posprzątamy zimowe zaniedbania. Ze smakiem zjemy śniadanie, żeby nie opaść z sił. Żywo podyskutujemy o Ogrodzie i naszych ogrodowych marzeniach. Jesteśmy otwarci na nowe. Podzielimy się Ogrodem i nastrojem z każdym, kto do nas dołączy.

Twój wymarzony ogród jest tuż za rogiem: Fabryczna 4. Zapraszamy 21.03 na wspólne śniadanie już od 10:00, a kto rozkręca się wolno niechaj wpada od 11:00 na wspólne działanie. 

Dołącz do wydarzenia na FB!

DZIELNICO Z KIOSKIEM W CENTRUM AMARANT
21.03, 12:00
Pozimowe umysły i ciała wyczekują już światła, zieleni i wyjścia z domowych pieleszy. Z tej okazji projekt Dzielnico powraca do działania! Również w tym roku będzie ożywiać Jeżyce we współpracy z Generatorem Malta oraz świeżo co narodzonym Centrum Amarant

Na pierwszy dzień wiosny ekipa Dzielnico szykuje coś specjalnego. Przeniesie ochotników w dowolne miejsce, nie tylko na Ziemi. Północ, południe, wschód, zachód, tropiki czy kosmos. Wszystko możliwe dzięki odpowiednio zbudowanej scenografii i wyobraźni. Dzielnico zaprasza do jednodniowego Jeżyckiego Studia Fotograficznego, gdzie przy pomocy specjalistycznej ekipy oraz flesza aparatu dokona się teleportacja. Na pamiątkę każdy dostanie zdjęcie zrobione polaroidem. Dzielnico przygotowuję również wspólne rysowanie mapy Jeżyc.

Wszystko odbędzie się w Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19/21 podczas otwarcia Centrum Amarant, gdzie spotka każdego sporo atrakcji.