Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Joanna Pańczak
Galeriafot. Joanna Pańczak

21 marca ruszają pierwsze porządki w OGRODACH, które wspólnie tworzą mieszkańcy, lokalne organizacje z czterech dzielnic miasta oraz Malta Festival Poznań. Po świetnie odebranym zeszłorocznym debiucie, Generator Malta na stałe zrósł się z programem festiwalu.

W ramach społeczno-artystycznego nurtu "Malty" w czerwcu, na pl. Wolności powstanie mikro-miasto sztuki, zabawy i otwartych dyskusji a także ogród zachęcający do relaksu w sercu miasta. Natomiast już na pierwszy dzień wiosny planowany jest początek działań w otwartych dla wszystkich miejskich OGRODACH, które po zimie re-generujemy na Wildzie, Śródce i Łazarzu. Każde z miejsc ma swoją specyfikę i pełni inną rolę w społeczności, w której kwitnie. Dlatego też kształt, charakter działań i program społeczno-artystyczny w ogrodach będą efektem serii spotkań i współpracy mieszkańców dzielnic, lokalnych aktywistów, Koła Naukowego Ogrodników, School of Form i zespołu Generatora Malta.

Szczególną formę przybiorą w tym roku działania Generatora na Jeżycach. Malta Festival Poznań podejmie się roli ambasadora Pracowni szm21, która od stycznia organizuje warsztaty dla dzieci z dzielnicy i zaprasza mieszkańców Jeżyc do współtworzenia wydarzeń. Pracownia mieści się przy ul. Szamarzewskiego 21, w jednej z najbardziej intrygujących kamienic Poznania, bez bramy, owianej złą sławą. Działania w przestrzeni kamienicy są swoistym eksperymentem, próbą śmiałego wejścia w zapomnianą przestrzeń i nawiązania więzi przez działania animacyjne z jej mieszkańcami, dziećmi. Generator Malta włączy się również w jeżycką tradycję piknikową – organizując wspólnie z mieszkańcami spotkania i akcje artystyczne w dzielnicy m.in. na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Gorczyczewskiego i Jackowskiego, gdzie w zeszłym roku w ramach "Malty" stanął stół Macieja Kuraka.

Na wiosenne porządki zapraszamy do:

OGRODU ŚRÓDKA w piątek 21 marca o godz. 12:00 (plac przy ul. Śródka 3). 

OGRODU WILDA w sobotę 22 marca o godz. 11:00 (ul. Fabryczna 4/5).

Bierzcie łopaty, sąsiadów pod rękę i przybywajcie!

Wiosnę przywitamy też z dziećmi z Jeżyc. W piątek 21 marca i sobotę 22 marca o godz.17:00 zapraszamy do Pracowni szm21, gdzie wspólnie z grupą studentów z HAT Center zrobimy marzannę. W niedzielę 23 marca podczas Pogrzebu Zimy symbolicznie ją utopimy.

Więcej informacji o tegorocznym Generatorze Malta na oraz na profilu Generatora na Facebooku.