Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

ilustracja: María José Aquilanti
Galeriailustracja: María José Aquilanti

Czy chcesz stać się współtwórcą Katalogu bezsilności Edit Kaldor i Home Visit Europe Rimini Protokoll, które pokażemy na Malta Festival Poznań?
Jeżeli bliskie ci jest poczucie bezsilności, dołącz do projektu Katalog bezsilności węgierskiej reżyserki Edit Kaldor. Próby do spektaklu odbywać się będą w każdą niedzielę maja. Edit Kaldor łączy w swojej pracy elementy fikcji i dokumentu, pracuje przede wszystkim z aktorami nieprofesjonalnymi, tworząc scenariusz w oparciu o ich indywidualne historie i doświadczenia. Jak mówi: „Stan bezsilności interesuje mnie, ponieważ jest fundamentalną częścią ludzkiej egzystencji. Zacznijmy od sprawy najbardziej oczywistej – tego, że wszyscy jesteśmy bezsilni w obliczu faktu, że ostatecznie umrzemy. A zanim to nastąpi, każdy z nas codziennie staje twarzą w twarz z własną bezsilnością przybierającą różnorodne formy. Nasza bezsilność stanowi znaczną i zasadniczą część tego, kim jesteśmy, i myślę, że warto się nad nią pochylić”. Wspólnie z poznaniakami Edit Kaldor stworzy w czerwcu mapę bezsilności Poznania. Zgłoszenia można wysyłać, wpisując w treści maila swoje imię i nazwisko na adres: bezsilnosc.malta@gmail.com.
Jeżeli chcesz, żeby w czerwcu w Twoim mieszkaniu zagościł spektakl Rimini Protokoll, wciąż możesz to zgłosić na: zapisy@malta‑festival.pl. W czasie spektaklu kilkunastu uczestników usiądzie przy wspólnym stole i porozmawia o przyszłości Europy. Stół zapewni Malta Festival Poznań. Wszystkie inne rekwizyty zmieszczą się w bagażu podręcznym. Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia!