Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

W Edynburgu rozpoczyna się Atelier dla Młodych Menedżerów Festiwali – program szkoleniowy powstały z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali (EFA) w ramach działalności Akademii Festiwalowej (ang. Festival Academy). Atelier, którego gospodarzem jest Międzynarodowy Festiwal Edynburg 2014 (eng. Edinburgh International Festival) potrwa od 3 do 10 kwietnia 2014. Gospodarzem kolejnej edycji, która odbędzie się w terminie 20-27 października w Polsce jest Malta Festival Poznań.

Atelier w Edynburgu zgromadzi 52 młodych menadżerów festiwali z 28 krajów oraz 9 dyrektorów festiwali z całego świata, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wizją. 

Atelier dla Młodych Menadżerów Festiwali skupia się na aspekcie artystycznym zarządzania festiwalem, co wyraża motto Atelier wyrażone przez dyrektora Festiwalu w Awinionie, Bernarda Faivre d’Arciera: “Prawdziwa rola festiwalu polega na wspieraniu artystów by mieli odwagę i by angażowali się w nowe projekty.”
Dziewięciu doświadczonych menadżerów festiwali z całego świata, pionierów w swojej dziedzinie, przeprowadzi uczestników przez serię wykładów, rozmów indywidualnych oraz intensywnych warsztatów, które koordynować będzie Hugo De Greef. Wsród prowadzących znajdą się: Mark Ball (dyrektor artystyczny London International Festival of Theatre, Wielka Brytania), Bernard Faivre (dawany, wieloletni dyrektor Avignon Festival, prezes Lyon Biennial, Francja), Heiner Goebbels ( dyrektor artystyczny Ruhrtriennale, Niemcy), Nele Hertling (wiceprezes Academy of Arts Berlin) Grace Lang (dyrektor programowy Hong Kong Arts Festival Society, Chiny) , Joseph V. Melillo (dyrektor artystyczny Brooklyn Academy of Music (BAM), USA), Michał Merczyński (dyrektor Malta Festival Poznań, Polska) i Sir Jonathan Mills (dyrektor festiwalu i dyrektor wykonawczy Edinburgh International Festival, Wielka Brytania).

“Atelier zapewnia przestrzeń do szkolenia i wymiany. Polega na formułowaniu doświadczeń i przekazywaniu wiedzy kolejnym pokoleniom twórców festiwali, koncentrując się z na tym, co stanowi samo sedno festiwalu sztuki – na sztuce i na artyście. Łączy ambitnych działaczy kultury z różnych krajów i przyczynia się do rozwoju sektora festiwali i kultury” – powiedział Koordynator Atelier, Hugo De Greef. 

Wciąż trwa nabór na Atelier dla Młodych Menedżerów Festiwali w Poznaniu. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia: http://www.efa-aef.eu/en/activities/atelier/poznan