Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Marcin Oliva Soto
Galeriafot. Marcin Oliva Soto

Scena teatralna i muzyczna, kilkadziesiąt drzew, hamaki, przestrzeń warsztatowa, Wolno kuchnia, boisko do gry w bule. To już za trzy tygodnie! Ale zanim na plac Wolności wróci w czerwcu maltańskie miasto sztuki, w najbliższy piątek, 16 maja, tuż obok, w Arkadii festiwalową atmosferę zapowie uwielbiane przez publiczność Silent Disco! Wcześniej, wprowadzając do tematów, które zostaną poruszone przez Idiom Ameryka Łacińska: Mieszańcy, przyjrzymy się różnym obliczom południowoamerykańskich kobiet. Rozmowę z profesor Magdaleną Śniadecką-Kotarską, prekursorką współczesnych badań w zakresie gender studies w społecznościach tubylczych poprzedzi pokaz filmu dokumentalnego Czarownica na antenie.

Podczas spotkania poznamy różne twarze latynoamerykańskich kobiet. Kontynent, z którego pochodzą słynie z konkursów miss piękności, operacji plastycznych, którym poddają się nastolatki, tradycji macho. Jednocześnie nie brakuje w nim historii kobiet-symboli, takich jak Eva Peron (Evita) czy laureatka pokojowej nagrody Nobla Rigoberta Menchú Tum.

Gościem Malta Festival Poznań będzie profesor Magdalena Śniadecka-Kotarska, polska antropolog, profesor Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego, prekursorka współczesnych badań w zakresie gender studies w społecznościach tubylczych.

Debatę poprzedzi pokaz filmu dokumentalnego z serii Watch Docs Czarownica na antenie w reż. Susanne Jaeger. To opowieść o Yamileth Chavarrii, nikaraguańskiej działaczce, która w małej, zagubionej w dżungli miejscowości prowadzi rozgłośnię radiową dla kobiet i o kobietach.

Wieczorem, po raz pierwszy na Malta Festival Poznań, zapraszamy na koncert Silent Disco. Zagra ShaKoFra(Ko) czyli DJ Shamut oraz Michał Francuzik na basie elektrycznym oraz Piotr Kończal na elektronicznej perkusji. Maltańczycy, festiwal rusza już za niecałe 4 tygodnie, zacznijcie wielkie święto teatru, muzyki i tańca już w najbliższy piątek na koncercie Silent Disco!

Program, piątek, 16 maja:

17:30 – „Czarownica na antenie" - pokaz filmu dokumentalnego w reż. Susanne Jeager / wstęp wolny

19:00 – „Otwarte żyły Ameryki Łacińskiej” / kobiety, spotkanie z prof. Magdalena Śniadecka-Kotarska prowadzone przez dr Dorotę Semenowicz / wstęp wolny

21:00 – ShaKoFra(Ko) – koncert Silent Disco / bezpłatne wejściówki do odbioru w CIMie

Dołącz do wydarzenia na FB!