Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

Dziś o 18.30 w trakcie projektu „Xipetotec or the Next Skin” Katii Tirado odbędzie się briefing prasowy artystki.

„Moja sztuka ma stać się płaszczyzną spotkania i podzielenia się moimi doświadczeniami z Polski i z Meksyku” - tłumaczy artystka.

Meksykańska artystka w trakcie ostatnich dni zbierała historie z życia Poznania, które stanowią inspiracje do rytualnego tatuowania.
Twórczyni tego trzydniowego wydarzenia chce również, we współpracy z lokalnymi artystami „wytatuować protest” przeciwko odwołaniu „Golgota Picnic”, w akcie solidarności z gronem zaproszonych na festiwal gości. Ten symboliczny gest będzie przesłaniem Katii do tych, którzy nie szanują wolności słowa.

Wczorajsze, pierwsze spotkanie z azteckim bogiem Xipetotec było wprowadzeniem do jego historii i osadzeniem jej we współczesnym kontekście, tegorocznego Idiomu. Dziś Katia Tirado uruchomi „maszynerię tłumaczącą” i będzie tatuować zebrane przez siebie historie. W środę od 15.00 na Placu Wolności te unikalne plastyczne dzieła zostaną spożyte. Artystka zaprosi do uczty mieszkańców Poznania.

Briefing prasowy artystki odbędzie się w dzisiejszej lokalizacji wydarzenia: Concordii Design (Sala Lumina - za restauracją).