Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria

Muzyk regularnie współpracuje z najlepszymi instrumentalistami światowej sceny muzyki improwizowanej. W Polsce występuje m.in. w składzie klarnetowego kwartetu Ircha, sformowanego przez Mikołaja Trzaskę. W ostatnim czasie pojawiły się entuzjastycznie przyjęta przez krytyków pierwsza płyta Kwartetu Wacława Zimpla oraz jego album nagrany w dziewięcioosobowym składzie To Tu Orchestra.

Wacław Zimpel jest też autorem muzyki do wierszy Krystyny Miłobędzkiej, na wydanej przez Fundację Malta płycie MIŁOBĘDZKA / ZIMPEL „Tyle tego Ty”. Przedświąteczny czas zainspirował nas do udostępnienia czterech utworów z płyty, których można wysłuchać na kanale Malta Festival Poznań. Jeśli chciałbyś powiększyć swoją płytotekę czy obdarować bliskiego umuzycznioną poezją, wydawnictwo dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Na krążku do posłuchania czytane przez samą poetkę wiersze, przy akompaniamencie klarnetu, kontrabasu i instrumentów perkusyjnych; w tomiku słowo wstępu o projekcie oraz ponad dwadzieścia wierszy poetki.

Nominację do Paszportu „Polityki” otrzymał także Radosław Rychcik, za „Dziady”. Wyreżyserowany w poznańskim Teatrze Nowym spektakl można było zobaczyć podczas tegorocznego Malta Festival Poznań.

Znakomitemu poznańskiemu jazzmanowi i wszystkim nominowanym już teraz gratulujemy i czekamy z zainteresowaniem na styczniowe ogłoszenie laureatów!