Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

mat. prasowe
Galeriamat. prasowe

Najbliższą sobotę – weekend do majówki – rozpoczynamy wspólnym, przyjemnym porankiem i piknikiem w OGRODZIE WILDA. Popołudnie to rozmowy o religiach Ameryki Łacińskiej w ARKADII. Wieczorem, w ciężkie basowe brzmienia, wprowadzi nas objawienie nowej sceny elektronicznej – Zamilska. Przyjdź, posłuchaj i rozmawiaj, 26 kwietnia, z Malta Festival Poznań. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Poranek w Ogrodzie Wilda

O godz. 10:00 zapraszamy do włączenia się w sprzątanie fyrtla z Wildecką Inicjatywą Lokalną. Będziemy oczyszczać słupy z plakatów i ulotek, zmywać tagi i porządkować OGRÓD WILDA przy ul. Fabrycznej 4. Sprzątających zapraszamy później o godz. 12:30 na piknik do OGRODU przy długim stole i muzyce. Amatorzy muzyczni i kulinarni mile wi(l)dziani.

Eklektyczne popołudnie

Czas wielkanocny i weekendowe uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II staną się okazją do rozmowy o religijności w krajach Ameryki Łacińskiej. Gościem „Malty” będzie Aleksander Posern-Zieliński – profesor dr. hab. w Zakładzie Studiów Pozaeuropejskich Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, przewodniczący Komitetu Nauk Etnologicznych Polskiej Akademii Nauk. Rozmowa poświęcona będzie przede wszystkim religiom synkretycznym – czyli łączącym różne kultury – które stanowią jeden z fenomenów Ameryki Łacińskiej. Rozmowę poprowadzi Dorota Semenowicz z działu programowego Malta Festival Poznań.

Czym jest umbanda, candomblé czy santeria? Jak zmienia się status religii synkretycznych w Urugwaju, Argentynie czy Brazylii? Jaka jest relacja między religią a etnicznością, wiarą a tożsamością, życiem codziennym a doświadczeniem historycznym (kolonializmem i dyktaturami XX wieku) w Ameryce Łacińskiej? Temat religii powróci w projektach artystycznych pokazywanych w dniach 9-29 czerwca na Malta Festival Poznań.

Po rozmowie, w dokumencie „Blok 25” w reż. Alejo Hoijmana, prześledzimy drogę młodocianego przestępcy Simón, który trafia do słynnego na całym kontynencie latynoamerykańskim Oddziału 25. Tylko na pierwszy rzut oka jest to zwykły zakład karny. Wszyscy tutaj oddają się wszechobecnym ewangelizacyjnym rytuałom. Po korytarzach nieustanie niesie się hipnotyczne skandowanie religijnych haseł.

Spragnionych doznań kulinarnych zapraszamy na pokaz i degustację z Concordia Taste. Tematem smaków Ameryki Łacińskiej będzie Wielkanoc. Szef kuchni, Tomasz Trąbski, opowie i poczęstuje tamtejszymi wielkanocnymi potrawami: Ceviche, Enpanadas de pescado con salsa chimichuri, Potaje de la vigilia czy Capirotady.


Techno w Arkadii – Zamilska

O godz. 21:00 zagra Zamilska – elektroniczny fenomen roku. Z dnia na dzień jej nagranie „Quarrel” wywołało prawdziwą burzę, stając się jednym z najczęściej omawianych przez polskie portale muzyczne oraz samych fanów muzyki elektronicznej utworem. Zamilska eksperymentuje pomiędzy elektroniką, techno, noisem i nowoczesną muzykę world. Jej debiutancki album „Untune“ wychodzi w maju 2014 nakładem Bocian Records oraz Mik Musik.

Program:

10:00 – porządki w Ogrodzie Wilda / sprzątamy fyrtel z Wildecką Inicjatywą Lokalną / OGRÓD WILDA

12:30 – piknik w Ogrodzie Wilda / amatorzy muzyczni i kulinarni mile wi(l)dziani / OGRÓD WILDA

17:00 – SPOTKANIE Otwarte żyły Ameryki Łacińskiej: religia / czas: 90 min / ARKADIA

18:30 – POKAZ Z WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie / Blok 25 (Alejo Hoijman) / czas: 90 min / ARKADIA

20:00 – POKAZ KULINARNY Concordia Taste / Wielkanoc w Ameryce Łacińskiej / czas: 30 min / ARKADIA

21:00 – KONCERT Zamilska / czas: 90 min / bezpłatne wejściówki w CIM / ARKADIA

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

ARKADIA, I piętro, ul. Ratajczaka 44

OGRÓD WILDA, ul. Fabryczna 4

Dołącz do wydarzenia na FB