Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

WOLNO DZIECIOM to wolna przestrzeń dla do działania, współtworzenia czy po prostu bycia w lokalnych społecznościach. Malta Festival Poznań wspólnie z zaproszonymi animatorami rozpoczyna cykl otwartych spotkań dla dzieci, które odbywać się będą co tydzień w ogrodach Łazarz i Wilda.

Chcemy pokazać, że dzieci to równoprawni obywatele, aktywni i ważni członkowie społeczeństwa. Mówimy tu o wolności, samodzielności, współdziałaniu, wpływie na otoczenie. Najwyższy czas wprowadzić wielkie idee w rzeczywistość! Choć misja jest ważna i poważna, to nie zabraknie tego, co spontaniczne, kreatywne, nielogiczne, nieporadne, dzikie... dziecięce! W programie m.in. wydobywanie i nagrywanie dźwięków i historii kryjących się w dzielnicach; edukacja ekologiczna w działaniu; tajemniczy klub niewidzialnej ręki.

Ogród Wilda, każdy wtorek, 17:00-18:30 (ul. Fabryczna 4)
Ogród Łazarz, każdy czwartek, 16:30-18:00 (ul. Klaudyny Potockiej - plac za blokami nr 39 i 41) 

Zespół WOLNO DZIECIOM tworzą doświadczone animatorki:
Joanna Cieszyńska-Promińska – pedagożka, terapeutka, rękodzielniczka. Lubi mądre kobiety, swoje dzieci i łapacze snów. Fascynuje ją wiele rzeczy, na przykład język migowy, pedagogika cyrku, afro dance i pieczenie kruchych ciasteczek. Działa m.in. w Stowarzyszeniu Zastępczego Rodzicielstwa, Towarzystwie Osób Niesłyszących i w harcerstwie.

Michalina Mistrzak – absolwentka kognitywistyki oraz intermediów; obecnie pracuje w domu kultury, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i seniorów, a także spotkania ze sztuką wideo „Pokój Projekcji" oraz klub wegetariański; interesuje się działaniami artystycznymi opartymi na empatii wobec ludzkiego i nie-ludzkiego życia, a także twórczością amatorską.

Agnieszka Różyńska – absolwentka polsko-angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych, Studium Animacji Społecznej i Kulturalnej oraz kursu liderów organizacji pozarządowych; wieloletnia animatorka działań młodzieżowych.