Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria
 • z cyklu: Alternatywne codzienności

  Stół to miejsce spotkań i snucia opowieści… spoTKAJMY się i wySNUJMY stół!

  Białą, ażurową, delikatną serwetkę Agnieszka dostała w spadku po babci Helenie. To była jej pierwsza snutka - haft, który tworzą wzory połączone cienkimi nitkami. Dziś w Golinie, wsi koło Jarocina, takim rękodziełem zajmuje się niewielkie grono pasjonatek. Autorki performansu pokazują, że tradycyjne rzemiosło może zyskać nowoczesną formę. Proponują wyhaftować wspólnie z mieszkańcami Poznania symboliczny mebel. W strukturze stołu „wyszyją" snutkę. Performans połączy ludzi we wspólnym działaniu, tak jak snutki łączą serwetkę w całość.

  performance Agnieszki Grygiel & Izy Oses 
   

 • Grupa 'a la teatr' to ludzie różnych pasji i zawodów. Swoim działaniem przekonują, że wszystko jest możliwe.
  Wystarczy stanąć na głowie i spojrzeć inaczej na to, co oczywiste. Dlatego wymyślają innowacyjne projekty społeczno-artystyczne, w których łączą tradycyjne rękodzieło z nowoczesną technologią. I z powodzeniem angażują w to mieszkańców.  Ponieważ wierzą, że wspólne tworzenie tworzy wspólnotę.

  Grupę gościliśmy w zeszłym roku w Generatorze Malta. W ramach projektu "Wielkie Nić" Agnieszka Grygiel i Iza Oses wyszyły wspólnie z mieszkańcami Wildy, Śródki i Starego Miasta hasła na wielkoformatowych billbordach, zainstalowanych w ogrodach społecznych.