Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

materiały prasowe
Galeriamateriały prasowe
 • Spektakl Pojedynek zbudowany jest na konfrontacji dwóch performerów. Tancerki rzucają wyzwanie sobie, ale też publiczności, grając stereotypowymi wizerunkami walczącej kobiety. Prowokują, są śmiałe w szukaniu niuansów. Różnica zdań zdaje się sprawą życia i śmierci, przeradza się w pojedynek, staje się grą, staje się tańcem.
   

 • AGATA MASZKIEWICZ jest tancerką, choreografką, performerką. W 2009 ukończyła studia taneczne w Institute of Dance Arts w Anton Bruckner Privatuniversität w Linz. Uczyła się również w Centrum Choreograficznym w Montpellier jako uczestniczka programu ex.er.ce. pod kierownictwem Xaviera le Roy’a. Taniec interesuje ją w szerokim znaczeniu, rozumiany jako mniej lub bardziej zorganizowany ruch, niekoniecznie ludzkich ciał. Punktem odniesienia jest dla niej otaczająca rzeczywistość społeczna, którą stara się przekształcać na scenie – czasem w sposób poetycki, innym razem humorystyczny. Z tego też powodu austriacki krytyk Helmut Ploebst nazwał ją socjo-krytycznym choreografem. Artystka pracuje głównie w Austrii i we Francji ale także w Poznaniu, we współpracy z Art Stations Foundation (program Stary Browar Nowy Taniec).


  Przy wsparciu: Program Kultura Unii Europejskiej w ramach projektu modul-dance oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej, w ramach programu „Co z tym tańcem? 2013”.

 • koncept, reżyseria, choreografia: Agata Maszkiewicz
  występują: Agata Maszkiewicz, Anouk Gonzalez
  dramaturgia: Vincent Tirmarche
  tekst: Agata Maszkiewicz, Vincent Tirmarche
  doradca ds. szermierki: Pauline Paolini
  produkcja: AUTOMOBILE verein z Tanzquartier, Wien; Hellerau, Dresden; Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Poznań; Salabrum, La Ciotat
  Przy wsparciu Centre National de la Danse, Pantin; Francja (rezydencja badawcza); Dance Ireland, Dublin (rezydencja); Dansehallern, Copenhagen (rezydencja)