Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Jorge Manrique Behrens
Galeriafot. Jorge Manrique Behrens
 • Tytuł filmu Cocalero nawiązuje do ruchu hodowców koki (cocaleros), którego liderem był Evo Morales – obecny prezydent Boliwii (od 2006 roku). Jest on pierwszym indiańskim przywódcą w historii tego państwa, uważającym się za spadkobiercę prekolumbijskich tradycji (przemawia w języku ajmara, uczestniczy w tradycyjnych ceremoniach, ubiera się w swetry z wełny alpaki). Za jego rządów państwo przejęło m.in. kontrolę nad złożami ropy naftowej i gazu ziemnego, co doprowadziło do trzykrotnego zwiększenia wpływów z eksploatacji gazu, głównego bogactwa naturalnego Boliwii. Film jest dokumentalnym portretem Evo Moralesa oraz niezwykłej drogi, jaką przebył on na najwyższy urząd w kraju. Pokazuje polityka z bliska, bezpośrednio, z dużym poczuciem humoru i bez politycznych przesądów.


  Film Cocalero został wybrany przez Tanję Solomonoff.

  ARGENTYNA/ BOLIWIA

   


   

 • Alejandro Landes urodził się w 1980 roku w brazylijskim Sao Paulo Brazylii, ale dorastał w Ekwadorze. W 2003 roku ukończył ekonomię polityczną na Brown University w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako dziennikarz dla „The Miami Herald” oraz dla talk show „Oppenheimer Presenta”. Cocalero miał premierę na Sundance Festival w 2007. Jest pierwszym filmem Alexandro Landesa.

 • Cocalero ARGENTYNA / BOLIWIA

  Reżyseria / director: Alejandro Landes
  Producent / executive producer: Ellyn Daniels
  Producenci / producers: Julia Solomonoff, Alejandro Landes
  Zdjęcia / director of photography: Jorge Manrique Behrens J O R G E MA N R I Q U E B E H R E N S
  Montaż / editors: Kate Taverna, Jorge Manrique Behrens, Lorenzo Bombicci
  Montaż – współpraca / in collaboration with: Jacopo Quardi
  Muzyka / original music: Leo Heiblum, Jacobo Lieberman
  Dźwięk / sound designer: Lena Esquenazi