Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
 • Punktem wyjścia spektaklu Zachem. Interwencja była informacja o zamknięciu bydgoskich Zakładów Chemicznych Zachem. Po wojnie stanowiły one jedno z głównych ośrodków produkcji chemicznej w Polsce i zapewniały zatrudnienie całym, często wielopokoleniowym rodzinom. Ich pracownicy tworzyli nie tylko grupę, byli złożoną społecznością. Wokół Zakładów powstała infrastruktura: osiedla pracownicze oraz przedszkola, stołówki, przychodnie lekarskie i ośrodki kultury. Spektakl powstał w oparciu o metody teatru dokumentalnego, a bazą do jego stworzenia stały się materiały archiwalne oraz rozmowy z byłymi pracownikami. Ich indywidualne doświadczenia są inspiracją do refleksji na temat związków między człowiekiem i pracą oraz mechanizmów warunkujących z polską transformację ustrojową.  

 • reżyseria: Aleksandra Jakubczak, Małgorzata Wdowik
  scenariusz: Aleksandra Jakubczak, Małgorzata Wdowik, Krzysztof Szekalski
  wideo: Mikołaj Walenczykowski
  muzyka: Maciej Szymborski

  obsada:
  Julia Wyszyńska
  Jarosław Kaczmarek
  Piotr Kuzimski
  Jakub Ulewicz
  i inni

  Specjalne podziękowania dla Chóru Fordonia pod dyrygenturą Mariana Winiewskiego i Michaliny Spychalskiej.

 • ALEKSANDRA JAKUBCZAK i MAŁGORZATA WDOWIK ukończyły wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie są studentkami na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Małgorzata Wdowik jest współautorką projektu digi-dizajn.pl prezentowanego w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, w ramach wystawy Wejdź na poziom 2.0 oraz na Malta Festiwal Poznań 2013.