Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Ashley A. Friend
Galeriafot. Ashley A. Friend
  • Projekt La Revolución [Rewolucja] składa się z trzech zarejestrowanych akcji (Unit/y, Power, Movement) oraz spektaklu Urgent Action #3. Artystka proponuje krytyczne spojrzenie na rewolucję, akceptujące nasze własne położenie i okoliczności, w jakich się znajdujemy, bez glorii i egzaltacji. Poszczególne elementy projektu są krokami przybliżającymi nas do „prawdziwej” rewolucji. Prada pojawia się na scenie w szarym, szkolnym mundurku, jaki jej pokolenie nosiło przez 12 lat szkolnej edukacji. W tle słychać peruwiański marsz – muzykę pochodów organizowanych z okazji obchodów Dnia Narodowego, w których brali udział wszyscy uczniowie. Historia lat opresji jest zakorzeniona w ciele i w nim musi zacząć się rewolucja. 

  • AMAPOLA PRADA (ur. 1978 r.) mieszka i pracuje w Limie, stolicy Peru. W centrum jej zainteresowań znajduje się ciało rozumiane fizycznie i symbolicznie. To w nim do głosu dochodzą ukrywane emocje i nieświadome impulsy, które mają wpływ na relacje międzyludzkie i rzeczywistość społeczną. Artystka pokazywała swoje prace w wielu krajach i kontekstach, m.in. na nowojorskiej Performa 11, w San Francisco Art Institute czy na II Bienal Internacional de Performance w Santiago de Chile.