Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Courtesy of Taipei Biennial 2012
Galeriafot. Courtesy of Taipei Biennial 2012
  • Assemblages to trzykanałowa instalacja wideo powstała na podstawie kilkuletnich badań na temat Félixa Guattariego – jego rewolucyjnej praktyki psychiatrycznej, aktywizmu politycznego oraz zainteresowania animizmem, zwłaszcza w kontekście brazylijskim i japońskim. Instalacja składa się z fragmentów filmów dokumentalnych, esejów filmowych, wywiadów radiowych, rozmów z przyjaciółmi filozofa, materiałów na temat klinki La Borde oraz psychoterapii instytucjonalnej oraz z materiałów nakręconych w Brazylii podczas pracy nad projektem.

    Film Assemblage został wybrany przez Cecilię Bengolesę.
     

  • ANGELA MELITOPOULOS urodziła się w 1961 roku w Monachium, mieszka i pracuje w Berlinie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie. Od 1985 roku jej prace pokazywane są na międzynarodowych festiwalach i w muzeach (m.in. Centre Georges Pompidou w Paryżu, Whitney Museum w Nowym Jorku). MAURIZIO LAZZARATO urodził się we Włoszech, mieszka i pracuje w Paryżu. Jest niezależnym filozofem i socjologiem specjalizującym się w studiach nad relacją między praca, ekonomią i społeczeństwem. Wykłada w Paryżu na Université Paris I. Jest współzałożycielem i redaktorem magazynu „Multitudes”.