Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Jakub Wittchen
Galeriafot. Jakub Wittchen
 • I never fall apart, because I never fall together to solo, w którym Anna Nowicka dąży do zbudowania poruszającego się i poruszającego autoportretu, wymykającego się jednocześnie uchwyceniu. W nieustannym stawaniu się i rozpadaniu artystka odsłania rozdarcie, przez które przedostają się na powierzchnią ciała różnorodne, określające nas indywidualne i zbiorowe wspomnienia, przekonania, oczekiwania, kłamstwa, marzenia, obietnice i klisze, kształtujące ciało jako pole walki, wypychające je ze strefy komfortu w stronę ciągłej zmiany. To spektakl niestabilności włączający w swój obszar także nieunikniony upadek, który zmienia raz na zawsze z góry narzucony wzór i otwiera nas na pustkę, w której Ja staje twarzą w twarz w obliczu wielości, bez potrzeby uchwycania i zatrzymywania swojej tożsamości.
   

 • ANNA NOWICKA jest absolwentką szkoły tańca SEAD w Salzburgu, Ernst-Busch/HZT w Berlinie oraz psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem.
   

 • Choreografia, występuje: Anna Nowicka
  Dramaturgia: Ivona Šijaković
  Muzyka: Pamela Mendez
  Kostiumy: Tanja Padan
  Scenografia: Tanja Padan i Kamila Pietrowska
  Światła i przestrzeń: Joanna Leśnierowska
  Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
  Koprodukcja: M.I.C.A., Instytut Polski w Berlinie
  Przy wsparciu: Jardin d’Europe / WASP Studios, Bukareszt; Stowarzyszenie „Tratwa” - CEiIK, Olsztyn,
  Premiera Polska: Stary Browar Studio Słodownia+3, 13 IV. 2014