Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria
  • z cyklu: Spotkania światów

    Na styku światów i kontynentów wiele wydaje się nowe. Tyle krajów, tyle kolorów i zapachów. Tak wiele słońca i wody. Rozglądamy się dookoła. Baśniowa kraina okazuje się zagadkowa. Papuga ugasiła pożar? Jak to możliwe? Może jęczy niespokojnie? Dlaczego? Małpy psocą się bez ustanku. Dlaczego małpa ma ogon? Tyle pytań i tyle baśniowych odpowiedzi.

    Spotkanie z baśniami zawsze są wyprawą do krainy słowa i dźwięku. Bajarze snują opowieści, muzycy zarysowują dźwiękami krajobraz. Usłyszymy śpiew ptaków, małpi harmider i kojące rytmy przy których biodra zaczynają się rytmicznie kołysać, toż to Ameryka Łacińska. Kraina słowa i dźwięku, kraina baśni, która uzupełniona zostanie rozmową i zabawą.

    Grupa Baśnie Właśnie powstała w styczniu 2013 roku, by nieść dalej piękno kultury słowa, by dzielić się mądrością minionych pokoleń. Przy tym śmiejemy się wiele, bo baśnie to rozrywka, baśnie to spotkanie, baśnie to przestrzeń, by po prostu być razem. W dalekich krainach, w świecie magicznym, w regionach bogatych kulturowo jesteśmy razem. Słowo i dźwięk, taki nasz baśniowy świat.