Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

 • Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA

  Na warsztatach przeczytamy historię o Bolusiu. Będą nam towarzyszyły rymy, rytm i muzyka. Potem poszukamy różnych elementów, z których każde dziecko z rodzicem zbuduje swój dom. Będzie to dom wyjątkowy, w którym natrafimy na różne niespodzianki, a poznamy je za sprawą dotyku. Będziemy pracować w parach w dwóch wymiarach, najpierw plastycznie, z różnymi fakturami, a potem społecznie – w zabawach zapewniających poczucie bliskości, bezpieczeństwa i więzi. Każdy stworzy małą matę sensoryczną, którą będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

  Ależ, Bolusiu! oraz Ładnie, Bolusiu! to należące w Szwecji do współczesnej klasyki historie o upartym prosiaczku Bolusiu autorstwa Barbro Lindgren, którą znamy z książeczek o Maksie, a która w tym roku została nagrodzona prestiżową Astrid Lindgren Memorial Award. Seria dedykowana jest dzieciom w wieku 2+, autorem ilustracji jest Olof Landström. Premiera obu tytułów w Wydawnictwie Zakamarki miała miejsce w czerwcu 2014 roku.

  Prowadzenie:
  Małgorzata Swędrowska

  Warsztaty literackie dla dzieci od 2 do 3 lat z opiekunami

  Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

  Bilety raz szczegółowe informacje: www.sztukaszukamalucha.pl

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego