Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
 • Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA

  Mały szwedzki klopsik ożywa na ekranie, aby z klopsikową rodziną odkrywać świat. Prosta animacja o ważnych, codziennych sprawach. Pierwszy odcinek serii został uhonorowany Złotymi Koziołkami w 2010 roku. Jury tak uzasadniało werdykt: „To afirmacja dziecięcej wyobraźni, która potrafi stworzyć cały wszechświat unosząc się z czegoś tak płaskiego i nudnego jak szwedzkie klopsiki – lub flaki z olejem. Chcielibyśmy szczególnie wyróżnić ten film za odwagę odkrycia czegoś wyjątkowego, bez przestrzegania zasad i konwencji. To wyraz szczególnego zrozumienia dla dziecięcej duszy – niezależnie od wieku widza.”

  Filmy animowane dla dzieci od 3 do 5 lat

  Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

  Bilety raz szczegółowe informacje: www.sztukaszukamalucha.pl

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 • Scenariusz i reżyseria: Johan Hagelbäck / Swedish Film Institute

  Filmy animowane przygotowane z myślą o najmłodszych widzach we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Młodego Widza Ale Kino!. Starannie dobrany zestaw animacji maluchy oglądają w przyjaznych warunkach, w towarzystwie animatorów, którzy zapraszając do wspólnej zabawy, wprowadzają dzieci w filmowy świat.