Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
 • z cyklu Kino Wolność

  Debata odbywająca się w ramach projektu społecznego Kino Wolność, skierowana jest przede wszystkim do nas, tych którzy urodzili się w wolnej Polsce i dla których takie hasła jak demokracja i wolność wydają się być uniwersalnym pewnikiem. We wtorek mamy okazję spotkać się z lokalnymi działaczami, prowokującymi przemiany ustrojowe w 89 roku.

  Rozmowy, które pokażą nam wszystkim, jak sztuką, słowem i zaangażowaniem w kulturę walczono o prawa do swobody myśli i wolności jednostki. Zapraszamy do rozmowy o przeżyciach wciąż aktywnych działaczy, którzy swoim doświadczeniem pozwalają umacniać historyczną świadomość.

  Wspólne spotkanie jest punktem wyjścia do refleksji nad podstawowymi wartościami, ale również do zaktywizowania wspólnoty i budowania poczucia lokalnej świadomości. Poznańscy działacze udowodnili bowiem wartość obywatelskiego zaangażowania, budującego świadome społeczeństwo. 

  UCZESTNICY:
  Janusz Heller
  Marcin Kęszycki
  Andrzej Radke
  Wojciech Dziabaszewski

  miejsce: Ogród Łazarz / Klub Osiedlowy Krąg ul. Dmowskiego 37

  Po debacie zapraszamy na pokazy filmów:
  19:30 Przypadek reż. Krzysztof Kieślowski
  22:00 Z punktu widzenia nocnego portiera reż. Krzysztof Kieślowski

  oraz następnego dnia 25.06 na pokaz filmu Dreszcze reż. Wojciech Marczewski.