W Woe trzech nastolatków stoi wśród publiczności i zwraca się bezpośrednio do niej. Chcą opowiedzieć o czymś, dla czego nie znajdują adekwatnych słów. Prowadzą każdego z widzów przez pamięć o ich własnej młodości. Stopniowo zwyczajny obraz dzieciństwa ulega zaburzeniu. Tematem spektaklu jest traumatyczna pamięć o doświadczeniu bycia wykorzystanym w dzieciństwie. Nagłe zbliżenie do subiektywnych doświadczeń, fantazji i snów zderzone zostaje z naukowymi informacjami o tym, co dzieje się z ciałem i mózgiem człowieka, gdy jest wykorzystywany. Kaldor daje swoim młodym aktorom przestrzeń do bycia sobą; nie grają dla nas, raczej z nami i naszą wyobraźnią.
INFORMUJEMY, ŻE DOSTĘPNYCH JEST JESZCZE 15 WEJŚCIÓWEK NA "WOE" EDIT KALDOR. DO KUPIENIA PRZED SPEKTAKLEM.
EDIT KALDOR urodziła się w Budapeszcie, ale jako dziecko wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Europy ukończyła Das Arts Masters of Theatre i zaczęła tworzyć własne spektakle, których odrębność szybko zyskała uznanie we współczesnym teatrze. Interesuje ją doświadczenie wewnętrzne ludzi, którzy w dzisiejszym świecie wydają się wyizolowani i niezdolni do komunikacji. Kaldor łączy w swojej pracy elementy fikcji i dokumentu, pracuje przede wszystkim z aktorami nieprofesjonalnymi, często używa mediów cyfrowych – wplata je w narrację spektaklu w sposób subtelny i przemyślany, ale bardzo bezpośredni.
Pomysł i reżyseria: Edit Kaldor
Występują: Tirza Gevers, Kobbe Koopman, David de Lange,
Scenariusz: Edit Kaldor, Karmenlara Ely and the performers
Współpraca artystyczna: Annefleur Schep
Konsultacje dramaturgiczne: Camilla Eeg-Tverbakk, Nicola Unger
Światło i technika: Jan Fedinger, Ingeborg Slaats
Konsultacje technologiczne: Tony Schuite
Spektakl jest produkcją: Stichting Kata / Edit Kaldor, oraz koprodukcją / and is co-produced by: Hebbel am Ufer, Berlin,Teatro Maria Matos, Lisbon and STUK, Leuven
przy wsparciu Dutch Performing Arts Fund, Amsterdam Arts Fund and SNS Reaal Fund