Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
  • Według reżysera rzeczywistość, w której żyjemy jest jedynie wyborem, jednym z wielu możliwych. W tej krótkiej eksperymentalnej fabule Williams stawia pytanie o możliwość bycia w innym świecie, wykreowania przestrzeni i momentu w czasie, w którym umysł może dopuścić do siebie wątpliwość. Bohaterami El Ruido de las Estrellas jest grupa mieszkających razem znajomych, którzy choć prowadzą normalne życie, ale są nigdy pewni, kim są, co robią i gdzie przebywają. Reżyser kreuje w swoim filmie dziwne, gęste i fantazmatyczne uniwersum, w którym gwałtowność współgra ze spokojem i pustką, a czasownik „być” ujawnia swoją wieloznaczność.

    Film El ruido de las estrellas został wybrany przez Luisa Garaya

    ARGENTYNA

  • EDUARDO WILLIAMS (ur. 1987) studiował reżyserię filmową na Universidad del Cine w Buenos Aires. Jego pierwszym filmem było Arrepentise (2006), kolejny – Puede ver un puma (2011) prezentowany był w ramach Cinéfondation na Festiwalu w Cannes. Williams mimo młodego wieku jest laureatem wielu nagród, m.in. nagrody specjalnej Bafici, nagrody specjalnej jury Curitiba International Film Festival w sekcji międzynarodowych filmów krótkometrażowych oraz nagrody dla najlepszego filmu krótkometrażowego przyznanej podczas Vancouver Latin American Film Festival.