Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
 • Na meksykańskiej wsi dzieci zaczynają pracować w bardzo wczesnym wieku. Zajmują się m.in. uprawą ziemi, wypasają owce, wypalają cegły, szyją ubrania, opiekują się młodszym rodzeństwem, przynoszą wodę, zbierają pomidory, paprykę, kukurydzę. Od swoich przodków dziedziczą narzędzia i techniki pracy, ale także sytuację życiową i trudności dnia powszedniego. Nadchodzą nowe pokolenia, jednak nieletni robotnicy pozostają w zaklętym kręgu dziedziczonego ubóstwa. Film Los Herederos (pol. spadkobiercy) jest portretem ich życia i codziennej walki o przetrwanie.

  MEKSYK

 • Eugenio Polgovsky (ur. 1977) jest meksykańskim reżyserem, operatorem i montażystą. Ukończył Centro de Capacitación Cinematográfica w Mexico City. Jego film Tropic of Cancer (2004) – naturalistyczny portret walki o przetrwanie na meksykańskiej pustyni San Luis Potosi zdobył wiele nagród i był pokazywany na najważniejszych festiwalach filmowych, m. in. w Cannes i Sundance. Zdjęcia do filmu Los Herederos powstawały w ośmiu wiejskich regionach Meksyku przez trzy lata, premiera odbyła się w ramach Mostra of Venice 2008. 

 • Reżyseria, zdjęcia, montaż Eugenio Polgovsky

  Producent Tecolote Films
  Muzyka : Banda Mixe de Oaxaca
  Przy produkcyjnym wsparciu: Hubert Bals Fund and Visions Sud Est.


  Meksyk 2008