Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

materiały prasowe
Galeriamateriały prasowe
 • We wczesnych latach 90. w odpowiedzi na trudną sytuację ekonomiczną Peru, destabilizujące działania rządu oraz korupcję i polityczny terror partii Shininh Path (komunistycznej partii Peru), wielu przedstawicieli klasy średniej (m.in. nauczycieli, urzędników, aktorów i policjantów) przekształcało własne samochody w taksówki. W ten sposób chcieli „dorobić” i przetrwać ekonomiczny kryzys. Metal and Melancholy to pełna życia opowieść o tym, jak sytuacja ekonomiczna wpływa na ludzką kondycję. Reżyserka pokazuje ją w szerokim spektrum od radości i piękna po smutek i melancholię.


  Film Metal and Melancholy został wybrany przez Amapolę Pradę.

  PERU / HOLANDIA

   
   

 • Heddy Honigman urodziła się w 1951 roku w Limie, ale od wielu lat mieszka w Holandii. Tworzy filmy fabularne, dokumentalne, telewizyjne i krótkometrażowe. Najczęściej pozostaje na drugim planie, zadaje pytania i pozwala wypowiadać się swoim bohaterom. Jest porównywana do Agnès Vardy. Podobnie jak francuska reżyserka, tak i Heddy Honigman ma dar odsłaniania poruszających i zaskakujących historii. Nie zajmuje się kontekstem społecznym lub politycznym, lecz indywidualnym wymiarem ludzkiego życia. 

 • PERU / HOLANDIA

  Reżyseria: Heddy Honigmann
  Producent : Suzanne Van Voorst/Peter Delpeut