Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Jakub Wittchen
Galeriafot. Jakub Wittchen
 • Insight poszukuje fizycznej i wizualnej reprezentacji dla emocjonalnych stanów wyalienowania z otaczającej nas rzeczywistości. Umieszczając bohatera w jednocześnie realnej i metaforycznej przestrzeni sceny gęstej od mikro gestów, cieni i głosów, spektakl zderza ze sobą świat zewnętrzny i wewnętrzny. Oferuje wgląd w niejednoznaczne, często wszystkim nam bliskie, emocjonalne stany. Intensywny język ruchu i obrazu, wciąga w pełną napięcia podróż labiryntem ludzkiego ciała, które dzień po dniu zderza się z kakofonią otaczających go bodźców.
   

 • JANUSZ ORLIK jest tancerzem i choreografem, absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, a następnie Brucknerkonservatorium Linz w Austrii. Od 2002 roku członkiem zespołu Vincent Dance Theatre w angielskim Sheffield. Pracę w Wielkiej Brytanii łączy z karierą solową w Polsce. Występował m.in. w projektach Nigela Charnocka, Ugo Dehaesa, Petera Mika, Catherine Guérin, Rebekki Murgi. Insight powstał jako kolejna odsłona trwającego od blisko 10 lat artystycznego dialogu między Januszem Orlikiem a Joanną Leśnierowską i jest trzecim solo artysty w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec.
   

 • koncepcja, ruch: Janusz Orlik, Joanna Leśnierowska
  występuje: Janusz Orlik
  dramaturgia , reżyseria światła: Joanna Leśnierowska
  remix dźwięku: Janusz Orlik
  scenografia: Marta Wyszyńska
  realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
  oprawa wizualna: Michał Łuczak
  produkcja:Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk