Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

materiały prasowe
Galeriamateriały prasowe
 • Dokument powstał w oparciu o raport ¡Basta ya! Colombia: Memorias de guerra y dignidad [Dosyć! / Kolumbia: wspomnienia o wojnie i godności] przygotowany przez kolumbijskie Narodowe Centrum Pamięci Historycznej (Centro Nacional de Memoria Histórica), którego dyrektorem jest Gonzalo Sánchez – prawnik, filozof, autor takich książek, jak Guerra y política en la sociedad colombiana (Wojna i polityka w społeczeństwie kolumbijskim, 1991) oraz Museo, memoria y nación (Muzeum , pamięć i naród, 2000).

  No hubo tiempo para la tristeza [Nie było czasu na smutek] jest gorzkim obrazem trwającej ponad pół wieku wojny domowej w Kolumbii. Głównymi stronami konfliktu zbrojnego jest rząd, lewicowi partyzanci i prawicowe grupy paramilitarne. Wojna przeszła kilka etapów intensyfikacji, w latach 80. niektórzy jej uczestnicy zaczęli zajmować się handlem narkotykami. Raport ¡Basta ya! Colombia: Memorias de guerra y dignidad ujawnił, że w ciągu 54 lat wojny zginęło co najmniej 220 tys. osób, a 25 tys. zaginęło. Dokument przedstawia ludzi, którzy chcą zapobiec powtórzeniu się okrucieństwa. Pamiętają o wielkiej wytrwałości potrzebnej, aby je przezwyciężyć.
   

  Film „No hubo tiempo para la tristeza” został wybrany przez Erikę Diettes.

  KOLUMBIA 

 • Dyrektor Narodowego Centrum Pamięci Historycznej: Gonzalo Sánchez
  Koordynatorka Raportu Basta ya! Colombia: memorias de guerra y dignidad: Martha Nubia Bello
  Reżyseria:  Jorge Mario Betancur
  Scenariusz:  Patricia Nieto, Jorge Mario Betancur
  Teksty: Patricia Nieto
  Zdjęcia: Abelardo Herrera
  Dźwięk: Daniel Luján
  Oświetlenie: Genaro Acero
  Asystent Operatora Kamery: César Romero, Juan Arredondo
  Archiwum fotograficzne: Natalia Botero, Jesús Abad Colorado
  Muzyka: Nativo Studios
  Kontakt z mediami, dystrybucja:  Mauricio Builes.
  Rok produkcji:  2013