Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
 • Bajo Juárez to przemysłowe miasto położone blisko granicy meksykańsko-amerykańskiej. Jego zła sława związana jest z setkami kobiet, które padły w nim ofiarą przemocy seksualnej. Część z nich została zabita, a część zaginęła. Sprawcy tych przestępstw od lat pozostają poza prawem. Liczba znalezionych ciał stale rośnie a korupcja zatacza coraz szersze kręgi, sięgając najwyższych, rządowych szczebli. Twórcy włączają w w narrację filmu świadectwa rodzin ofiar, dziennikarzy, pracowników fabryk oraz oficjeli. W swoim poruszającym dokumencie stawiają pytanie, czy możliwe jest przekucie żałoby i bierności w działanie, walkę o prawdę?

  Film Bajo Juarez został wybrany przez Lorenę Wolffer.

  MEKSYK


   

 • José Antonio Cordero jest reżyserem i scenarzystą. Zrealizował m.in. La cuarta casa, un retrato de Elena Garro (2002) oraz Música ocular (2012). Alejandra Sánchez jest reżyserką i scenarzystką, autorką m.in. Desdentado desde entonces (2005) oraz Ni una más (2001). Wykłada filmoznawstwo w Mexico City, zrealizowała też serię programów edukacyjnych dla meksykańskiej telewizji dotyczących praw kobiet i problematyki płci.

 • Reżyseria: José Antonio Cordero, Alejandra Sánchez
  Produkcja: Alejandra Sánchez